Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

„Do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć dalej”.

Pandemia sprawiła, że tegoroczne zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe.  Zamiast akademii dla wszystkich uczniów, spotkaliśmy się w gronie ósmoklasistów, wychowawców, zaproszonych gości.

Pożegnanie odbyło się w hali przy ul. Św. Barbary o godz. 9.00. Zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa związane z COVID-19, uczniowie zasiedli na wyznaczonych wcześniej miejscach.

Pożegnanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu państwowego, następnie dyrektor szkoły Mirosław Kowalczyk pogratulował wszystkim absolwentom ukończenia szkoły podstawowej, a uczniom klas I-VII uzyskania promocji do następnej klasy. Zaproszeni goście: burmistrz miasta Maciej Radtke, przewodniczący Rady Miasta Lubawa Jan Sarnowski, radna Anna Tańska oraz przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Zieliński życzyli wszystkim, uczniom i nauczycielom, spokojnych, słonecznych wakacji.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła uczennica klasy VIII S Karolina Zielińska – za wysokie wyniki w nauce, zdobycie tytułu laureata, dwóch tytułów finalisty w konkursach kuratoryjnych, wzorowe zachowanie i sumienne wypełnianie obowiązków szkolnych. Z rąk dyrektora odebrała Honorową Nagrodę Super Absolwenta Szkoły.

W tym roku szkolnym Nagrodę Burmistrza Miasta (laptopy i wakacyjne plecaki) otrzymały dwie osoby: Karolina Zielińska z kl. VIII S i Weronika Czesnowska z kl. VII B.

Miało też miejsce krótkie symboliczne przekazanie pocztu sztandarowego – sztandar szkoły przejęli uczniowie klas VII .

Po części oficjalnej wychowawcy przekazali uczniom świadectwa, wyróżnienia, nagrody książkowe, rzeczowe, listy gratulacyjne dla rodziców tych uczniów, którzy otrzymali średnią dydaktyczną przynajmniej 5, 00 i wzorowe zachowanie.

Na koniec na twarzach absolwentów pojawiły się uśmiechy, ale i też łzy. Osiem lat spędzonych w murach tej szkoły sprawiły, że trudno było się dziś pożegnać, rozstać i zamknąć za sobą pewien rozdział życia.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy pięknych, słonecznych, zdrowych wakacji i szybkiego powrotu do normalności.

Materiał: SP Lubawa

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top