Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Inne » Zmiany w Miejskim Ośrodku Zdrowia

Zmiany w Miejskim Ośrodku Zdrowia

Zmiany w Miejskim Ośrodku Zdrowia

DSC07709-300x199

16 grudnia odbyło się posiedzenie Rady Społecznej Zakładu Opieki Zdrowotnej – Miejskiego Ośrodka Zdrowia.

Na spotkaniu została omówiona sytuacja związana z bieżącą działalnością ośrodka. Szczególną uwagę zwrócono na kolejki pacjentów w rejestracji. Do tej pory w jednej kolejce stali zarówno pacjenci, którzy potrzebowali pomocy lekarskiej oraz ci, którzy oczekują otrzymania recepty, którą zgodnie z przepisami musi wypisać lekarz. Na spotkaniu zapadła decyzja, by rozdzielić te dwie grupy pacjentów. Osoby oczekujące na otrzymanie recepty będą mogły otrzymać ją dnia następnego i tym sposobem nie będą blokować możliwości rejestracji osobom, które potrzebują konsultacji lekarskiej.

Rada zwróciła również uwagę na sytuacje, w których lekarz odmawia przyjęcia pacjentów „zapisanych” do innych lekarzy. Takie zachowanie zostało uznane za niedopuszczalne i nieetyczne, w związku z czym rada rekomendowała kierownikowi wyciągnięcie konsekwencji służbowych (w ostateczności nawet zerwanie kontraktu) z takimi lekarzami.

Dobrą wiadomością szczególnie dla osób pracujących jest możliwość elektronicznej rejestracji pacjenta, która zostanie uruchomiona już 19 stycznia. Osoby starsze lub nie mające dostępu do Internetu nadal będą mogły zostać zarejestrowane w ośrodku. Od 19 stycznia będzie obowiązywać również jedna zasada. Żaden z pacjentów nie może odejść od „okienka” recepcji bez zarejestrowania, bez względu na fakt, do którego lekarza się dostanie.

Te zmiany powinny poprawić zadowolenie mieszkańców z funkcjonowania miejskiej placówki opieki zdrowotnej.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top