Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Zwiększy się oferta rekreacyjno – sportowa Lubawy

Zwiększy się oferta rekreacyjno – sportowa Lubawy

Zwiększy się oferta rekreacyjno – sportowa Lubawy

27 czerwca burmistrz Lubawy – Maciej Radtke zawarł dwie umowy z firmą TORAKOL reprezentowaną przez Pana Rajmunda Zalewskiego. Firma samodzielnie wykona plac zabaw przy ulicy Nowa Gdańska natomiast w konsorcjum (w którym jest liderem) wielofunkcyjne boisko – lodowisko przy ulicy Św. Barbary.

Inwestycja pn. „Modernizacja placu zabaw oraz budowa siłowni zewnętrznej na osiedlu Nowa Gdańska” rozpocznie się już w lipcu. Będzie polegać na zbudowaniu nowoczesnego placu zabawowo- rekreacyjnego złożonego z 7 urządzeń zabawowych ( w tym 7 metrowego linarium), urządzenia do street workout’u oraz 6 podwójnych zestawów do ćwiczeń (siłownia zewnętrzna). Pod urządzeniami zabawowymi zostanie położona bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa. Cały teren zostanie ogrodzony, oświetlony oraz wyposażony w monitoring. Na placu postawiona zostanie mała altanka. Nie zabraknie również terenów zielonych oraz elementów małej architektury (kosze na śmieci oraz ławki). Koszt przedsięwzięcia to 556.429,72 złotych. Miasto na ten cel otrzymało od firmy Isabella 400.000 złotych. Dodatkowo ta inwestycja będzie finansowana ze środków Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego, ponieważ właśnie ten projekt zdobył największe poparcie mieszkańców, a już we wrześniu lubawianie będą mogli korzystać z nowego obiektu.

Budowa sztucznego lodowiska wraz z boiskiem wielofunkcyjnym przy ul. Św. Barbary również rozpocznie się w lipcu. Zakres prac jest duży, dlatego koniec inwestycji zaplanowany jest na listopad. W ramach zadania powstanie boisko z nawierzchnia poliuretanową o wymiarach 24 m * 44 m przystosowane do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę, które zimą będzie zamieniane na sztuczne lodowisko modułowe. Cała inwestycja zostanie ogrodzona i oświetlona. Dodatkowo boisko zostanie wyposażone w trybunę na 75 miejsc oraz budynek gospodarczy i nagłośnienie. Wartość inwestycji to 1.168.498,77 złotych.

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top