Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » “AKADEMIA MALUSZKA ŚMIECI SEGREGUJE, BO PRZYRODĘ LUBAWSKĄ RATUJE”

“AKADEMIA MALUSZKA ŚMIECI SEGREGUJE, BO PRZYRODĘ LUBAWSKĄ RATUJE”

“AKADEMIA MALUSZKA ŚMIECI SEGREGUJE,  BO PRZYRODĘ LUBAWSKĄ RATUJE”

Żłobek Miejski w Lubawie Akademia Maluszka przeprowadził konkurs ekologiczny pod hasłem: “Akademia Maluszka śmieci segreguje, bo przyrodę lubawską ratuje”, którego głównym celem jest nauczenie dzieci segregowania odpadów poprzez zabawę. Z uwagi na trwającą epidemię i konieczność przestrzegania wytycznych Sanepidu każda grupa przeprowadziła konkurs w swojej sali dostosowując scenariusz i pomoce dydaktyczne do możliwości rozwojowych swoich wychowanków.

W grupie „Słoniki” dzieci najpierw wysłuchały krótkiej opowieści, z której dowiedziały się, jak ważne jest segregowanie odpadów, a następnie zapoznały się z przyjaznym żółwikiem Czyścioszkiem, który zachęcił maluszki do wrzucania śmieci, do odpowiedniego kosza.

W grupie „Cukiereczki” dzieci wraz z Panią Jesień wybrały się do bajkowego lasu na grzybobranie. Wielkie było zdziwienie maluszków, gdy pośród zielonych drzew napotkały zapłakanego Elfa, który opowiedział im historię o złych ludziach, którzy rozrzucili w lesie plastikowe butelki oraz papierki. Pani Jesień oraz dzieci postanowiły pomóc Elfowi posprzątać las, by odkryć jego piękno. Na pomoc pospieszyli także Pożeracz Plastiku oraz Smakosz Papieru.

Eko podejście w żłobku jest ciekawą inicjatywą, którą warto wprowadzić wszędzie i starać się zawsze pamiętać o ochronie środowiska przyrodniczego. Zaszczepienie w małych dzieciach ekologicznego myślenia, mądrych, wartości i nawyków z pewnością w przyszłości przyniesie oczekiwane efekty dla naszej Lubawskiej Ziemi.

 

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top