Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Bezpieczniej i piękniej, czyli kolejne efekty rewitalizacji

Bezpieczniej i piękniej, czyli kolejne efekty rewitalizacji

Bezpieczniej i piękniej, czyli kolejne efekty rewitalizacji

Zakończył się remont kolejnych zabytkowych uliczek naszego miasta. Projekt pn. „Modernizacja przestrzeni publicznej w obszarze rewitalizowanym w Lubawie – etap II” obejmował remont ulic Pod Murami, Wąskiej, Łącznikowej, Krótkiej oraz budowę nowego chodnika do ulicy Kupnera.

Pierwszym etapem modernizacji była przebudowa i rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej wykonana na rzecz gestora sieci – Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lubawie, której koszt wyniósł ponad 950 tysięcy złotych.

– Wykonaliśmy prace w zakresie przebudowy i rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. Zasięg naszej inwestycji obejmował również (poza rewitalizowanymi uliczkami) część ulicy Warszawskiej. Wcześniejsza sieć kanalizacyjna pochodząca z początku XX w. była ogólnospławna i głównym celem podjętych działań było oddzielenie sieci kanalizacji deszczowej od kanalizacji sanitarnej. W remontowanych ulicach położona została także nowa sieć wodociągowa oraz wymienione zostały lub zmodernizowane przyłącza wodociągowe i sanitarne. Przeprowadzona inwestycja i modernizacja powinna znacznie ograniczyć ilość awarii na tym tereniemówi prezes PWIK Sp. z o.o., Bolesław Zawadzki.

W ramach całej inwestycji realizowanej przez miejski samorząd wymieniona i przebudowana została nawierzchnia uliczek, zamontowane zostało nowe oświetlenie w technologii „led” oraz zainstalowano monitoring. Teren zyskał również nowe elementy małej architektury – kosze na śmieci oraz ławki.

– Zbudowanie nowej infrastruktury, czyli zwiększenie funkcjonalności i odświeżenie wyglądu uliczek z pewnością wpłynie na polepszenie jakości życia mieszkańców, zwiększy ich komfort oraz, co warto zaznaczyć, podniesie wartość i atrakcyjność prywatnych nieruchomości. Jest to impuls do zmian społecznych, w wyniku których teren, w jakiś sposób wykluczony społecznie, może stać się wizytówką miasta, stanowiąc część historycznego układu urbanistyczno – architektonicznego, podsumował inwestycję wiceburmistrz, Stanisław Kieruzel.

Wartość projektu opiewa na kwotę niespełna 1 miliona 600 tysięcy złotych. Na ten cel samorząd pozyskał dofinansowanie ze ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 na kwotę nieco ponad 1 miliona 62 tysięcy złotych. Wykonawcą prac było firma Musa.

 

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top