Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

13. października w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika, a 14. października w Przedszkolu Miejskim odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, które były tradycyjne okazją do podziękowań wszystkim pracownikom oświaty oraz wręczenia nagród wyróżnionym.

Za trud, za serce, za uśmiech

Uroczystości związane z Dniem Nauczyciela w Szkole Podstawowej odbyły się w Hali Widowiskowo – Sportowej, gdzie uczniowie przygotowali słowno – muzyczną oprawę tego święta. Zanim jednak to nastąpiło gości przywitała wicedyrektor Violetta Sławińska, a w ich gronie znaleźli się burmistrz Lubawy – Maciej Radtke, jego z-ca – Stanisław Kieruzel, wiceprzewodniczący Rady Miasta – Jerzy Brodowski wraz z radnymi, między innymi Anną Tańską – Przewodniczącą Komisji

Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta oraz dyrektorzy i kierownicy miejskich jednostek organizacyjnych. Dyrektor Mirosław Kowalczyk podkreślił innowacyjność prowadzonych projektów w Szkole oraz podziękował wszystkim pracownikom placówki za dobrą współpracę. Zaskoczenie u obecnych i wielką owację wśród uczniów wywołało przemówienie burmistrza, który pedagogom przestawił postulaty ich wychowanków. Dotyczyły one potrzeb uczniów związanych z wypoczynkiem w weekendy. Zaznaczył, że nauka też jest wyczerpująca, a fakt, że zdobywana wiedza podlega ocenie, jest stresujący. Jednakże ostatni, z czterech postulatów skierowany był do uczniów.

– Szanujcie swoich nauczycieli, bardzo poważnie podchodźcie do wiedzy jaką chcą wam przekazać, to z pewnością zaowocuje w latach kolejnych, kiedy będziecie zmieniali szkołę, ale także w życiu codziennym. Mam nadzieję, że kiedyś z sentymentem będziecie wspominać czas spędzony w naszej szkole, a w tych wspomnieniach będą same miłe, najwspanialsze chwile. Dziękując za pracę i naukę, życzę wszystkiego dobrego – tak zakończył wystąpienie burmistrz, Maciej Radtke.

Tradycyjnie podczas uroczystości wręczono nagrody dyrektora szkoły. W tym roku w gronie wyróżnionych znaleźli się: Anna Dombrowska, Witold Fafiński, Beata Kasprowicz – Bielska, Jolanta Knoblauch, Katarzyna Laskowska, Justyna Lewandowska, Małgorzata Niedźwiecka, Ewa Przepiórska, Anna Sass – Stefaniak, Ewa Sendlewska, Violetta Sławińska, Łukasz Szauer, Joanna Szmelter, Wioletta Tarasiuk, Anita Witkowska – Szczepańska oraz pracownicy administracji i obsługi. Ponadto dzień później, czyli 14. października Złoty Medal za Długoletnią Służbę z rąk Kuratora Oświaty odebrała Teresa Antoniewicz.

Po części oficjalnej scena została „przejęta” przez uczniów, którzy od kierunkiem nauczycieli: Anety Nowakowskiej, Ewy Przepiórskiej, Michała Kanterewicza oraz Stanisława Grzywacza przygotowali słowno – muzyczną część artystyczną. Nie zabrakło dobrego humoru, bo jak wiadomo śmiech to zdrowie, a tego życzymy całej społeczności szkolnej.

Kilka słów od maluchów

W Przedszkolu Miejskim o wyjątkowy charakter wydarzenia zadbała grupa „Papużki” z wychowawcą Martyną Woźniak. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności śpiewając piosenki i recytując wierszyki. „Swoim Paniom” wręczyły własnoręcznie wykonane bukiety oraz życzenia. Dyrektor placówki Anita Grubalska – Brodawka, korzystając z okazji wręczyła nagrody dyrektora. Wyróżnieni w ten sposób zostali: Grażyna Boczek, Mirosława Ławicka, Beata Trybus, Agata Rolka, Patrycja Ornowska i Janina Chmielewska oraz pracownicy administracji i obsługi. W imieniu burmistrza w uroczystości uczestniczyła sekretarz miasta – Katarzyna Żuchowska, która odczytała wystosowany na tą okazję przez burmistrza list.

Dzisiejsze przedszkola to miejsca, w których dziecko rozwija skrzydła. To tu uczy się zasad funkcjonowania w grupie, norm społecznych, nawiązuje pierwsze przyjaźnie, walczy ze swoimi słabościami i przełamuje bariery. To wszystko czyni z nauczyciela przewodnika w tym nowym świecie, niepodważalny autorytet oraz bacznego obserwatora (…) Praktycznie każda historia wielkiego sukcesu rozpoczyna się od spotkania na swojej drodze osoby, która uwierzyła w jego osiągnięcie. Dzięki Wam, przedszkolankom dzieci rozpoczynają edukację szkolną często już z umiejętnością pisania, czytania oraz liczenia. Taki mocny start daje im komfort i pewność siebie w następnym etapie edukacyjnym napisał m. in burmistrz miasta.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top