Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Dzień Liczby PI w Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich

Dzień Liczby PI w Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich

Dzień Liczby PI w Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich

Po raz dziesiąty w Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie obchodziliśmy Dzień Liczby PI. Z tej okazji, jak co roku, odbył się konkurs recytacji kolejnych liczb rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi, konkurs plastyczny „Jak widzę liczbę Pi” oraz (po raz trzeci w naszej szkole) 24 godzinny Maraton Matematyczny.

Maraton został oficjalnie rozpoczęty 17 marca o godzinie 9.00 przez Dyrektora Szkoły p. Marka Borkowskiego oraz Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Lubawie

p. Magdalenę Waldan.

Rozpoczęliśmy od konkursu na recytację jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. W tej konkurencji zwyciężyła Oliwia Wiatr z klasy I F, która wyrecytowała z pamięci 87 cyfr. Ogłosiliśmy zwycięzcę konkursu plastycznego. Został nim Błażej Dembski z klasy III D.

Kolejnym punktem obchodów święta było spotkanie z p. Ewą Kowalską z Banku Spółdzielczego, która przybliżyła uczniom historię banku oraz zasady jego działania. Po tym wystąpieniu uczestnicy zmierzyli się z konkursem dotyczącym finansów i bankowości. Najlepsi okazali się Jakub Maliszewski i Szymon Guzowski z klasy II D.

Następnie przeszliśmy do zadań w ramach maratonu matematycznego. W maratonie brały udział dwuosobowe zespoły. Konkurs podzielony został na rundy. W każdej rundzie drużyna otrzymywała zestaw zadań matematycznych, zagadek logicznych, krzyżówek bądź rebusów. Prace były na bieżąco sprawdzane i punktowane. Uczniowie zmierzyli się również z zadaniami praktycznymi m.in. musieli przesypać (bez użycia wagi) 3,14 kg piasku. Zaangażowanie i emocje uczestników były ogromne.

Po 24 godzinach zmagań zwycięzcami konkursu zostali Natalia Skórzewska i Błażej Lewalski z klasy III B. Drugie miejsce zajęli Alicja Makszyńska III E i Karol Zelmański III A, trzecie miejsce zdobyła Julia Neumann z klasy II A.

Wyrazy uznania i brawa należą się wszystkim śmiałkom, którzy wzięli udział w konkursie: Natalia Skórzewska III B, Błażej Lewalski III B, Makszyńska Alicja IIIE, Zelmański Karol IIIA, Julia Neumann II A, Julia Sołobodowska III D, Patrycja Krukowska III D, Dembski Błażej III D, Krośnicki Wojciech III D, Łachmańska Magda II B, Raszkowska Maja II B, Mateusz Rytlewski II A, Natalia Ochocka II A, Maliszewski Jakub II D, Guzowski Szymon II D, Zbrzyzna Marika IA, Mederski Kacper I A, Gajewski Radosław III A, Gabriel Dmochewicz III A, Zofia Bukowska I C, Nicol Zalewska I E, Telus Julia II C, Tesmer Małgorzata II C, Laura Wrońska I E, Julia Pakalska I E, Nidzworska Martyna III E, Patrycja Kowalkowska III E, Julia Rutkowska I F, Oliwia Wiatr I F, Huk Maciej III C, Nowakowski Filip III C, Natalia Dreszler I C, Paulina Laskowska I C.

Zmęczeni, ale zadowoleni i dumni zakończyliśmy maraton 18 marca o godzinie 9.00.

Organizacją Maratonu Matematycznego i czuwaniem nad jego przebiegiem zajęli się nauczyciele gimnazjum: Piotr Lontkowski, Grażyna Surdykowska i Mariusz Ruczyński.

Bardzo serdecznie chcemy podziękować Bankowi Spółdzielczemu w Lubawie za zaangażowanie w przygotowanie konkursu oraz ufundowanie nagród. Dziękujemy również

p. Iwonie i Grzegorzowi Niesiobędzkim za pączki i nagrody i p. Raszkowskim za pyszne ciasto.

Opracowanie: Gimnazjum w Lubawie

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top