Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Efektywne metody uczenia słownictwa na lekcjach języka angielskiego

Efektywne metody uczenia słownictwa na lekcjach języka angielskiego

Efektywne metody uczenia słownictwa na lekcjach języka angielskiego

W roku szkolnym 2013/2014 Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich uczestniczy w I ogólnopolskiej edycji programu Insta.Ling dla szkół sponsorowanym przez Unię Europejską.
Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie za najwyższą systematyczność uczniów w użyciu Insta.Ling. Znaleźliśmy się w czołówce 10 najlepszych szkół w Polsce.
W programie tym uczestniczy 140 uczniów uczących się języka angielskiego z naszej szkoły – koordynatorem programu jest nauczyciel języka angielskiego Anita Witkowska-Szczepańska. Program ten zmniejsza nie tylko wysiłek związany z nauką, ale również potrzeby na nią czas, uzyskując przy tym znacznie lepsze efekty. Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy nad słownictwem z użyciem platformy e-learningowej. Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.

Każdy z wyróżnionych nauczycieli reprezentujących tych 10 szkół miał ponad 60 uczniów regularnie używających Insta.Ling. To ogromny sukces. Gratulujemy!

Materiał: Gimnazjum w Lubawie

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top