Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Emocjonujący Turniej o Puchar Burmistrza Lubawy

Emocjonujący Turniej o Puchar Burmistrza Lubawy

Emocjonujący Turniej o Puchar Burmistrza Lubawy

Krzysztof Krajewski (Gródki) wraz z Jakubem Rydeckim (Iława) zwyciężyli w II Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Lubawa w tenisie ziemnym w grze podwójnej W pojedynku o pierwsze miejsce pokonali Jana Krauzewicza (Lubawa) i Karola Rykaczewskiego (Rybno) 6:4, 6:3.

Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które otrzymali z rąk włodarza miasta Macieja Radtke.

W imprezie wystartowało 12 par, które na początku walczyły z sobą w trzech grupach. A sukces Pana Janka można uznać za największą niespodziankę turnieju. Grupę (I), do której trafił, śmiało można było nazwać „grupą śmierci”. Świadczą o tym chociażby wyniki.

Przemysław Kurszewski–Jarosław Szczepański – Krauzewicz-Rykaczewski 6:7 (3:7), 5:7,

Kurszewski-Szczepański – Stanisław Kieruzel- Edward Jędrychowski (Lubawa, Iława)6:7 (9:11), 4:6,

Kieruzel-Jędrychowski – Krauzewicz-Rykaczewski 7:6 (8:6), 7:6 (7:4).

Tak zaciętych pojedynków nie było w żadnej innej grupie. O zwycięstwach decydowały detale. A i kolejna para z tej grupy odnotowała sukces, bowiem Kieruzel i Jędrychowski uplasowali się na trzecim miejscu, zwyciężając w walce o najniższe miejsce na podium lubawian Krzysztofa Lewandowskiego i Rafała Ankowskiego 6:3, 6:4.

Kolejny raz warto wspomnieć Krzysztofa Lewandowskiego „Rekina”, który potrafi być nieobliczalny na korcie. W Lidze Tenisowej „Laver Premium” już znalazł się w ósemce najlepszych, choć wcześniej marzył tylko o tym, by wyjść z grupy eliminacyjnej. Teraz ze swym partnerem Rafałem Ankowskim zajął czwarte miejsce, choć niewiele brakowało, a pożegnaliby się z turniejem już w ćwierćfinale. Pierwszego seta w meczu z Markiem Kopańskim i Mariuszem Krauzewiczem przegrali w tie-breaku do 6. Inni pewnie załamaliby się, ale nie Rekin. W następnym secie z Ankowskim pokonali gładko rywali 6:2, by ostatecznie pogrążyć ich w tie-breaku 7:3. A i potem niewiele brakowało do awansowania wyżej. Pierwsze rozdanie w meczu z Krauzewiczem i Rykaczewskim przegrali minimalnie 5:7, w drugim dostali wiatru w żagle i na korcie prócz nich nikt nie istniał (6:2). I chyba to ich uśpiło i zdekoncentrowało. Tie-break Lewandowski i Ankowski przegrali bez walki (1:7). Miast rywalizacji o zwycięstwo w finale, pozostał niedosyt.

Ćwierćfinały:

Kieruzel-Jędrychowski – Grzegorz Pesta-Grzegorz Świątkowski 6:4, 6:4,

Rydecki-Krajewski – Maciej Jedowski-Paweł Kisiel 6:2, 6:2,

J. Krauzewicz-Rykaczewski – Wojciech Konkel-Michał Konkel – 6:3, 6:4,

Lewandowski-Ankowski- Kopański-M.Krauzewicz 6:7 (6:8), 6:2, 7:3.

Półfinały:

J. Krauzewicz-Rykaczewski – Lewandowski-Ankowski 7:5, 2:6 (7:1),

Rydecki-Krajewski – Kieruzel-Jędrychowski 6:4, 6:4.

Mecz o 1 miejsce:

Rydecki-Krajewski – J. Krauzewicz-Rykaczewski 6:4, 6:3

Mecz o 3 miejsce:

Kieruzel-Jędrychowski – Lewandowski-Ankowski 6:3, 6:4.

Turniej zorganizowało Lubawskie Towarzystwo Tenisowe „Laver”. Impreza zaliczana była do Rankingu „Maximus” i miała współczynnik trudności 9. Każdy ze zwycięskiej pary otrzymał za nią 900 pkt (drugie miejsce 720 pkt). Dotychczasowy lider Łukasz Żywicki nie utrzymał prowadzenia. Z siódmego na pierwsze miejsce awansował Krzysztof Krajewski z Gródek (1516 pkt.). Więcej o tenisie na www.ltt-laver.pl

rl, foto: archiwum LTT „Laver”

 

 

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top