Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Finał akcji Szlachetna Paczka

Finał akcji Szlachetna Paczka

Finał akcji Szlachetna Paczka

W weekend tj. 10 -12 grudnia OSP w Lubawie zmieniła się w magazyn wypełniony świątecznymi pakunkami. Wszystko to za sprawą finału akcji Szlachetna Paczka. Lubawa po raz czwarty włączyła się do ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia Wiosna. Celem Szlachetnej Paczki jest „mądra pomoc”, która dociera do tych, którzy potrzebują jej najbardziej. Zapewnia nie tylko dobre święta, ale daje też impuls do zmian na lepsze. Lubawski sztab tworzy 10 wolontariuszy. Do projektu zgłoszono 19 rodzin. Zadaniem wolontariuszy było dotrzeć do nich, poznać ich historię i potrzeby. By zakwalifikować się do akcji, trzeba było spełnić określone warunki (m.in. finansowe).W efekcie do paczkowej bazy trafiło 16 rodziny. W tym osoby starsze, chore, niepełnosprawne, rodzice samotnie wychowujące dzieci oraz rodziny wielodzietne. Dla wszystkich udało się znaleźć Darczyńców. Pomoc dla rodzin z miasta i gminy Lubawa zdecydowały się przygotować osoby prywatne, pracownicy firm jak również dzieci ze szkół. Wśród wolontariuszy znaleźli się : Agnieszka Dombrowska, Dorota Polanowska, Dawid Rogoziński, Dorota Osicka, Iwona Kościńska, Patrycja Lewandowska, Radosław Rybicki, Karolina Kowalkowska, Mateusz Żuchowski, Katarzyna Kirzanowska oraz Lider Rejonu Violetta Lewandowska.

Cały zespół Szlachetnej Paczki pragnie serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom, Dobroczyńcom oraz osobom wspierającym całą akcję, a w szczególności:

Darczyńcom

Kierowcom: OSP Lubawa i „Lub – Tucz”.

Oraz:

Parafii Św. Jana Chrzciciela i Św. Michała Archanioła w Lubawie, Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny i Świętej Anny w Lubawie, Młodzieżowej Radzie Miasta w Lubawie, Radnym Miasta Lubawa, Urzędowi Miasta Lubawa, Lubawskiemu Centrum Aktywności Społecznej, Media – Expert –Lubawa, Szkole Podstawowej w Zwiniarzu, Szkole Podstawowej w Byszwałdzie, Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Lubawie, Ośrodkowi Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Firmie „Szkłomal”– Lubawa.

 

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top