Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Finały w tropikach

Finały w tropikach

W dniach 26-28 lipca w Łodzi odbyła się XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce, impreza rangi Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej Na zawody pojechała 4-osobowa reprezentacja Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Lubawa (Joanna Grzybowska, Oliwia Maćko, Angelika Brzozowska, Marika Rumińska) wraz z trenerem Leszkiem Kołodziejskim. Dziewczyny we wcześniejszych eliminacjach strefowych wywalczyły awans do w mistrzostw w konkurencjach 100m, 200m (Joanna Grzybowska) oraz sztafeta 4x100m.

Łódź przywitała zawodników tropikalną pogodą, a upały przekraczały 30 stopni Celsjusza. Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiła Joanna Grzybowska, która w 1 serii eliminacyjnej biegu na 100m zajęła 3 lokatę z wynikiem 12,45s. Niestety tego dnia zmienny wiatr znacząco wpływał na wyniki poszczególnych serii. Pomiędzy pierwszą, a trzecią serią różnica prędkości wiatru wynosiła 3 m/s, co znacząco wpłynęło na osiągane rezultaty. Joasi zabrakło szczęścia i z 8 wynikiem eliminacji awansowała do finału B, w którym zajęła ostatecznie 2 miejsce i 10m w kraju w rywalizacji na 100m. Poziom sprintu był bardzo wysoki. W finale został ustanowiony rekord Polski. W sesji popołudniowej w rywalizacji PK na 100m wystartowały Oliwia Maćko i Marika Rumińska. Dziewczyny poprawiły swoje rekordy życiowe (13,10s i 14,10), co optymistycznie nastawiało przed biegiem rozstawnym 4x100m. W sobotę w sesji rannej bardzo dobrze zaprezentowała się Joanna Grzybowska. która w biegu na 200m (8 skrajny tor) kolejny raz w tym sezonie poprawiła rekord życiowy 25,21s. Wynik ten dał awans do finału A. W sesji popołudniowej nie powiódł się niestety występ sztafety 4x100m (Marika Rumińska, Angelika Brzozowska, Oliwia Maćko, Joanna Grzybowska). Zaryzykowaliśmy, ale nieudana zmiana znacząco wpłynęła na wynik końcowy 52,39s, co ostatecznie dało sztafecie LKS Lubawa 8 miejsce w Polsce. Nie zmienia to faktu, że był to pierwszy historyczny awans naszej dziewczęcej sztafety do finału krajowego. Dziewczynom należą się duże brawa za rywalizację z takimi ośrodkami lekkoatletycznymi jak Kraków, Warszawa, Bydgoszcz, Łódź czy Olsztyn.

W niedzielę ostatniego dnia rywalizacji z niecierpliwością czekaliśmy na finał 200m z udziałem naszej najszybszej Joanny Grzybowskiej. Mimo ekstremalnych warunków, gdy upał osiągnął 36 stopni oraz niekorzystnego 1 toru Joasia pokazała co potrafi, osiągając drugi wynik w życiu 25,41s. Dało jej to miejsce wśród najszybszych juniorek i 7 lokatę w kraju. Cieszy bardzo duży postęp i rozwój tej zawodniczki, która w poprzednim sezonie była poza pierwszą pięćdziesiątką krajowych rankingów. Mimo braku medalu, lubawskim sprinterkom ich trenerowi Leszkowi Kołodziejskiemu należą się duże brawa. Podczas gdy ich koledzy korzystali z uroków lata, nasi sportowcy na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie poświęcili połowę wakacji by przygotować się do mistrzostw. Włożona praca i cenne doświadczenie zdobyte na imprezie tej rangi będą procentować w przyszłości.

LKS Lubawa

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top