Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Gala Sportów Walki powraca

Gala Sportów Walki powraca

Gala Sportów Walki powraca

Lubawska Gala Sportów Walki powraca w nowej formule. Po ponad dwóch latach przerwy w hali przy gimnazjum ponownie stanie ring, na którym zostanie stoczonych 9 walk w formułach low-kick, K1 i MMA. Walką wieczoru będzie pojedynek o pas mistrza Polski.
Lubawska Gala Sportów Walki odbędzie się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu, który udzielił organizatorom akredytację na zorganizowanie walki o tytuł mistrza Polski. W walce wieczoru w ringu zobaczymy bardzo utytułowanych reprezentantów kraju, czyli Michała Mączkę i Pawła Gierzyńskiego. Obaj są bardzo dobrze znani w kickboxerskim świecie. Michał Mączka kilka tygodni temu wywalczył tytuł wicemistrza Świata podczas turnieju w Bazyli. Z kolei Paweł Gierzyński to wielokrotny medalista turniejów Pucharu Świata i Mistrzostw Polski.
– To dla nas ogromne wyróżnienie i jednocześnie prestiż – mówi Tomasz Więcek, organizator LGSW. – Duży wkład w organizację tej walki włożył Rafał Mazurowski, który zajmuje się całą strona sportową Gali. Dzięki Rafałowi i jego znajomości „kickboxerskiego rynku” w Lubawie będziemy mogli zobaczyć także legendę tego sportu, czyli Przemysława Ziemnickiego. To zawodnik, który zdobył wszystko, co było możliwe do zdobycia.
Z kim zawalczy Ziemnicki? Organizatorzy jeszcze nie zdradzają, bo rozmowy dotyczące rywala trwają.
– Chcemy, żeby był to rywal bardzo wymagający. To zapewni największe emocje – wyjaśnia Więcek.
Szykują się więc dwie walki na najwyższym poziomie, ale w ringu zobaczymy też naszych zawodników.
CSW Champion Lubawa będzie reprezentowane przez Natalię Boczek, Oliwię Lóźniewską, Filipa Czamajło, Kubę Sosnowskiego i Mateusza Woźniczaka. Ten ostatni będzie walczył w formule MMA.
Jak zapewniają nas organizatorzy, Gala będzie przygotowana z „wielką pompą”. Niebawem zostanie uruchomiona strona internetowa lubawskagala.pl, już działa facebookowy profil tego sportowego wydarzenia. Do tego podczas samej Gali będziemy mogli zobaczyć profesjonalną oprawę multimedialną. Do tego celu w hali przy gimnazjum zostaną zainstalowane trzy ledowe telebimy o łącznej powierzchni 24 metrów kwadratowych.
– To także duże możliwości dla sponsorów – wyjaśnia Więcek. – Rezygnujemy z wieszania bannerów i innych nośników właśnie na rzecz obrazu cyfrowego, który  może być także animacją. To na pewno ożywi przestrzeń hali.
Lubawską Galę Sportów Walki wspiera także lokalny samorząd. Burmistrz Maciej Radtke został partnerem organizacyjnym LGSW.
Bilety na Galę są do nabycia w recepcji Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Gala odbędzie się 18 stycznia o godzinie 19.
– Gorąco zapraszamy. Jestem przekonany, że emocje, których dostarczymy podczas Gali, na długo „wyregulują” ciśnienie w żyłach kibiców – kończy z uśmiechem organizator.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top