Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Halówki jednak nie będzie

Halówki jednak nie będzie

Halówki jednak nie będzie

Tylko pięć drużyn zgłosiło akces do tegorocznej edycji Otwartych Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza Lubawy. W tym gronie znalazły się tylko dwa zespoły reprezentujące samą Lubawę. Jeszcze 10 lat temu, w sezonie 2008/9 rozgrywki zakończyło aż 14 zespołów wystawionych przez największe lubawskie zakłady lub grupy znajomych. W sezonie 2015/16 po raz pierwszy w historii rozgrywek nie udało się skompletować ekip, jednak wydawało się to jednorazowym incydentem, ponieważ przez 3 kolejne lata turnieje odbywały się bez przeszkód, choć udział brało mniej, po 7 do 8 zespołów..
Być może skończyła się pewna epoka – komentuje tę sytuację Jacek Różański, dyrektor OSiR. – Głód piłki nożnej w naszym mieście nasycił się wraz z rozwojem lokalnych klubów sportowych. Jeszcze kilkanaście lat temu mieliśmy Motor z kilkoma grupami młodzieżowymi. Teraz w Lubawie działają trzy kluby piłkarskie: Motor, Lubawska Akademia Piłkarska i Constract, a drużyn młodzieżowych od skrzatów do juniorów jest po kilka we wszystkich rocznikach. Prowadzą treningi zarówno na trawie jak i hali. Constract oferuje ekstraklasowe widowisko piłkarskie w futsalu i szkoli młodzież w tej dyscyplinie sportu. Kiedyś wśród rezerwacji hali dominowały grupy zorganizowane zakładów pracy i osób indywidualnych, obecnie są to przede wszystkim kluby sportowe. Być może sport w Lubawie na tyle uległ profesjonalizacji, że na amatorskie rozgrywki nie ma już miejsca – kończy dyrektor.
Mimo wszystko w planach lubawskiego Ośrodka Sportu znajdują się pomysły organizacji jednorazowych turniejów halowych dla drużyn amatorskich. O terminach będziemy informować.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top