Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » II Halowy Mityng Lekkoatletyczny

II Halowy Mityng Lekkoatletyczny

11 stycznia w Grudziądzu odbył się II Halowy Mityng Lekkoatletyczny. Na zawody wpłynęło blisko 600 zgłoszeń z 40 klubów i 6 województw. Znowu nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Najlepiej zaprezentowała się Joanna Grzybowska, która tym razem trafiła na bardziej utytułowane zawodniczki. Asia w eliminacjach biegu na 60m z wynikiem 7,96s zajęła 3 miejsce, co dała jej awans do Finału A. W finale A po znakomitym biegu zwyciężyła miedzy innymi z złotą medalistką Mistrzostw Polski  zawodniczką z  Piły i ustanowiła kolejny fantastyczny rekord życiowy 7,89s!!! W rywalizacji na 200 m nasza zawodniczka zajęła 2 miejsce z nowym rekordem na hali 27,24s. Bardzo dobry wynik osiągnął również Damian Maciołek w biegu 60m -7,35s poprawił rekord życiowy, aż o 0,3s co dało mu po raz pierwszy finał B. W rywalizacji na 400m Damian zajął 2 miejsce z wynikiem 54,7s. Bardzo dobrze zaprezentował się również Maciej Nowakowski w biegu 600m uzyskał 1:30,21s zwyciężył swoją serie, a w całkowitej rywalizacji zajął 4 miejsce. Gratulujemy kolejnego udanego występu w zawodach halowych.

Materiał: Leszek Kołodziejski (LKS)