Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » III Rzut Ligi Międzyszkolnej w zapasach w stylu klasycznym

III Rzut Ligi Międzyszkolnej w zapasach w stylu klasycznym

3 maja w Nowym Mieście Lubawskim odbył się III Rzut Ligi Międzyszkolnej w zapasach w stylu klasycznym. Nasze miasto reprezentowali zapaśnicy ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika oraz Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich. Nasi sportowcy na co dzień są pod opieką  MLKS Sokół.
W klasyfikacji drużynowej szkolnej nasi gimnazjaliści znokautowali wszystkich i zajęli I miejsce, ale to nie koniec obecności lubawian na podium tych zawodów, ponieważ na III jego stopniu uplasowała się nasza podstawówka. To nie byle osiągnięcie, ponieważ w zawodach ogółem wzięły udział 33 drużyny szkolne. Tak dobry wynik przełożył się na klasyfikację klubową, w której Sokół Lubawa zajął drugie miejsce ustępując tylko Lidzbarkowi Warmińskiemu.
Przechodząc do zawodników, to szczególne gratulacje należą się Kacprowi Łuczkowi (gimnazjum, kat. 85 kg), Wojciechowi Świątkowskiemu (gimnazjum, kat 47 kg), Filipowi Januszewskiemu( gimnazjum, kat 38 kg), Radosławowi Gajewskiemu (sp, kat. 53 kg) oraz Patrykowi Rożentalskiemu (gimnazjum, kat. 42 kg.), którzy w swoich kategoriach wagowych pokonali „konkurencję” i zwyciężyli. Przyciągające lubawską młodzież okazało się również 5 miejsce na którym uplasowali się w swoich kategoriach wagowych – Błażej Licznerski (gimnazjum), Adrian Porębski (sp), Igor Ewertowski (sp) oraz Jakub Kłosowski (sp).