Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » IV Koncert w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

IV Koncert w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

IV Koncert w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego

W sobotę, 24 czerwca, odbył się IV Koncert w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Wystąpiła harfistka Małgorzata Buczek, Irina Grachowska- fortepian i organy oraz ks. Zbigniew Stępniak- bas. Kierownikiem artystycznym Festiwalu jest dr Tomasz Glanc. Finałowy koncert odbędzie się 2 lipca o godz. 19:00 w Kościele św. Anny w Lubawie.
Małgorzata Buczek. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, pierwsza harfistka Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, nauczyciel w Szkole Muzycznej.
Irina Grachowska (Białoruś) – pianistka. Ukończyła Konserwatorium im. M. Glinki w Niżnym Nowogrodzie (Rosja). Koncertuje na Białorusi i poza jej granicami. Jest animatorem życia muzycznego Grodna. Pracuje jako nauczyciel fortepianu wydziału muzycznego Kolegium Humanistycznego w Grodnie. Jest również pedagogiem w Narodowym Estradowym Wokalnym Studio w Centrum Kultury miasta Grodna.
ks. Zbigniew Stępniak – bas, basso-profondo. Absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Olsztynie (filozofia i teologia), Instytutu Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (pedagogika muzyczna), Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (śpiew solowy), Podyplomowego Studium Emisji Głosu przy AM w Bydgoszczy. Doktorat obronił na Wydziale Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Swoje umiejętności wokalne pogłębia na kursach, szkoleniach i stażach w kraju i za granicą. Pracuje na stanowisku adiunkta Katedry Wczesnej Edukacji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Jest pomysłodawcą, inicjatorem i pierwszym dyrektorem artystycznym Letnich Koncertów Muzyki Wokalnej „Varmia Gaudet et Cantat” w Ramsowie oraz spotkań z muzyką sakralną w regionie Mörel w południowej Szwajcarii. W swoim repertuarze ma utwory kompozytorów od renesansu do współczesności: operowe arie basowe, pieśni, dzieła oratoryjno-kantatowe, szczególnie rzadko wykonywane kompozycje barokowe dla basso-profondo.

materiał:MOK Lubawa

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top