Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Jesień sprzyja wspomnieniom

Jesień sprzyja wspomnieniom

Jesień sprzyja wspomnieniom

Tradycyjnie z okazji październikowego Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Lubawy Maciej Radtke w towarzystwie swojego zastępcy Sławomira Jamrożego spotkał się z emerytowanymi nauczycielami lubawskich placówek oświatowych, czyli Przedszkola Miejskiego, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika oraz Zespołu Szkół.

Choć na zaproszenie włodarza miasta, to emeryci w spotkaniu głównie uczestniczyli dla siebie, by w gronie koleżanek i kolegów z pracy wspominać dawne czasy i opowiadać o tym, co aktualnie dzieje się w ich życiu. Burmistrz w swoim przemówieniu wspomniał o nauczycielach, którzy odeszli w ostatnim roku: Zofii Płocharskiej, Zdzisławie Kuczyńskim oraz Tomaszu Góreckim. Wszyscy zebrani ich pamięć uczcili chwilą ciszy. W słowach skierowanych do zgromadzonych burmistrz nawiązał również do spraw bieżących miasta oraz zakończonej modernizacji budynku Szkoły Podstawowej przy ulicy Rzepnikowskiego.

Zdrowie oraz osobiste plany pozwoliły na udział w spotkaniu 25 emerytowanym pedagogom. Czas, który osłodzony był czekoladowym tortem, upłynął na miłych pogawędkach. Była również sposobność do zapoznania się z aktualną ofertą zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którą przedstawiła uczestnicząca w spotkaniu p.o. dyrektora MOK Kamila Kowalczyk. Chwile spędzone „przed tablicą” przypomnieli swoją obecnością uczniowie lubawskiego „Kopernika”, którzy pod kierownictwem polonistki Anety Nowakowskiej przygotowali interpretacje wierszy Wisławy Szymborskiej. I choć, jak napisała nasza noblistka „Nic dwa razy się nie zdarza”, to kolejne spotkanie z emerytowanymi nauczycielami „zdarzy” się z pewnością za rok, a my tylko trzymamy kciuki, by zdrowie pozwoliło uczestniczyć w nim każdemu.

 

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top