Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Jubileuszowe kryterium zainaugurowało sezon

Jubileuszowe kryterium zainaugurowało sezon

Jubileuszowe kryterium zainaugurowało sezon

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, na ulice Lubawy wróciło Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Lubawy, Memoriał Edmunda Groszkowskiego. Dzięki poluzowaniu obostrzeń w dziedzinie amatorskiego sportu kwalifikowanego impreza mogła się odbyć i święcić szacowny, XXV jubileusz. Zawody na trwałe wpisały się w kalendarz Polskiego Związku Kolarskiego, a przy okazji odbyła się druga seria Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym Kobiet.

Mimo zimowej aury w przeddzień imprezy i lekkiej niepewności, czy zawody w ogóle się odbędą, sędzia podjął decyzję o starcie. Poranek powitał uczestników chłodem i mokrymi drogami, ale w miarę upływu czasu i podnoszenia się temperatury aura ulegała poprawie. Po zamknięciu trasy przez pracowników OSiR i odbiorze bezpieczeństwa przez Policję, pierwsi zawodnicy wystartowali z rynku punktualnie o godz. 11. Co ciekawe, lubawski wyścig zainaugurował uliczne zawody kolarskie w Polsce! Planowane na wcześniejsze terminy imprezy w innych miejscach kraju nie odbyły się z powodu kiepskiej pogody lub pandemicznych ograniczeń.

Zawodnicy przez ponad 5 godzin „okupowali” 1800-metrową pętlę wytyczoną ulicami wokół rynku. Lubawę reprezentował Dawid Łątkowski, choć w barwach swojego klubu CCC SMS Copernicus Toruń. Ujmy swoim kibicom nie przyniósł, zajmując trzecie miejsce w licznie obsadzonej kategorii Junior Młodszy. Trasa w Lubawie należy do trudnych technicznie, więc nie obyło się bez kilku kraks, na szczęście niegroźnych. Zgodnie z przepisami Kryterium odbyło się bez publiczności, jednak kolarzy dopingowali przechodnie, koledzy i koleżanki z klubów oraz trenerzy.

Starty w poszczególnych kategoriach poprzedziły dekoracje zwycięzców tych biegów, które już się zakończyły. Puchary, nagrody pieniężne i rzeczowe wręczali burmistrz Maciej Radtke i Jan Leliwa, prezes LKS Ziemia Lubawska.

3. maja obchodziliśmy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji w 1791 r. Konstytucja była dokumentem tworzący tożsamość suwerennego narodu. Była to pierwsza ustawa zasadnicza tego typu w Europie i druga na świecie po konstytucji amerykańskiej. W celu upamiętnienia tych wydarzeń odprawiona została Msza Święta w Kościoła Nawiedzenia NMP i Św. Anny w intencji Ojczyzny. Po mszy burmistrz miasta Lubawa Maciej Radtke wspólnie z przewodniczącym Rady Miasta Lubawa Janem Sarnowskim złożyli wiązanki przy figurze Matki Boskiej Lipskiej.

Źródło: OSiR Lubawa, lubawa.pl

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top