Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Karpie dały zwycięstwo

Karpie dały zwycięstwo

Karpie dały zwycięstwo
W niedzielę, 9. lipca, w Lubawskich Łazienkach po raz kolejny walkę z rybami stoczyli młodzi wędkarze. Do udziału w Wakacyjnych Zawodach Wędkarskich organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji zgłosiło się blisko 70 osób (limit ustalony był na 60, stworzona była też lista rezerwowa), ale z różnych przyczyn część z nich nie stawiła się w miejskim parku.
Na zbiórce i odprawie obecnych było 52. wędkarzy, którzy po zapoznaniu się z regulaminem i wylosowaniu numeru swojego stanowiska, o godz. 7:30 przystąpili do łowienia. Pogoda tego dnia dopisywała, było słonecznie, ale nie przesadnie gorąco, wiał lekki wiatr, więc warunki były idealne.
Część uczestników zdecydowała się umieścić na haczykach białe lub czerwone robaki, co mogło sugerować, że nastawiają się na okonie. Inni próbowali skusić ryby na ciasto i chleb, które nie interesują drapieżników – oni wyciągali z wody karasie i płotki, a także karpie. Kilku wędkarzom w niedzielę udało się skusić nawet kolorowe odmiany tych ryb.
Po dwóch godzinach łowienia zabrzmiał gwizdek oznaczający koniec rywalizacji i sędziowie przystąpili do ważenia. Jako pierwszy barierę kilograma przekroczył Kacper Banacki (1,175) łowiący na stanowisku nr 23. Chwilę później drżał jednak o prowadzenie, gdyż siedzący tuż obok Dawid Szwelerski, też miał spory „łup” – waga pokazała 1, 135 kg. Ten sektor okazał się bardzo dobry, a udowodnił to zasiadający na stanowisku nr 25 Julian Szczepanek, który okazał się lepszy od swoich kolegów łowiąc 1,510 kg ryb. Przez kilkanaście kolejnych ważeń Julek przewodził stawce, ale w końcu sędziowie dotarli, już na drugim zbiorniku usytuowanym od strony kina, do Oliwiera Pawlukiewicza. Dorobek tego 7-letniego wędkarza ledwo zmieścił się do niewielkiego wiaderka, ale dwa okazałe, kolorowe karpie (i kilka drobnych „pasiaków”), chętnie „współpracowały” i udało się je okiełznać. Waga pokazała 2, 635 kg, co oznaczało zmianę lidera. Nie zmieniło się to do końca i Oliwier mógł świętować sukces.
Łącznie uczestnicy zawodów złowili 19,34 kg ryb, z czego nieco ponad 7 kg stanowiły okonie. Dodajmy, że na zawodach z okazji Dnia Dziecka łączny wynik był o 7 kg słabszy, ale rok temu udało się złowić ponad 43 kg.
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali zestawy gumowych przynęt wędkarskich, słodki batonik i owocowy soczek, a czołowa „15” katalogi sprzętu wędkarskiego i nagrody rzeczowe: m.in. podpórki i woblery. Na najlepszą „10” czekały okolicznościowe medale, a zawodnicy z miejsc 1-5 mogli dodatkowo wybrać sobie nagrodę rzeczową: wędkę, kołowrotek, podbierak, wagę, latarkę czołową, „wypasiony” spławik lub wędkarskie krzesełko. Mistrz otrzymał także pluszowego misia.
Pieczę nad zawodami sprawował Tomasz Mazurowski, właściciel sklepu wędkarsko-zoologicznego „Kajman” i przedstawiciel Lubawskiego Towarzystwa Wędkarskiego, który był współfundatorem nagród. Obecna była także pracująca w „Kajmanie” Magdalena Jarząbek, a nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwali przedstawiciele OSiR, Błażej Urbański i Benedykt Rudziński.
Przypomnijmy jeszcze, że już w najbliższą niedzielę, 16. lipca, odbędą się kolejne zawody w Łazienkach Lubawskich, ale tym razem rywalizować będą seniorzy, czyli wędkarze w wieku 60. lat i starsi. Zapisy w sklepie „Kajman” na Pl. Zamkowym do czwartku, 13. lipca do godz. 17. Wpisowe 10 zł.
Natomiast na połowę sierpnia zaplanowane są zawody w formule Open (zawodnicy z rocznika 2007 i starsi), a stawką będzie Puchar Burmistrza Lubawy. Zapraszamy!
Czołowa „15” Wakacyjnych Zawodów Wędkarskich:
1. Oliwier Pawlukiewicz 2,635
2. Julian Szczepanek 1,510
3. Kacper Banacki 1,175
4. Dawid Szwelerski 1,135
5. Zuzanna Guzowska 1,070
6. Filip Szauer 1,010
7. Szymon Gogaliński 0,885
8. Ada Przyborowska 0,875
9. Konrad Kaczyński 0, 870
10. Bartosz Rafałowicz 0,860
11. Antoni Łukasiak 0,840
12. Oliwier Rutecki 0,540
13. Hubert Staniszewski 0,480
14. Miłosz Kłosowski 0,470
15. Borys Karbowski 0,385
Udział wzięli również:
Miłosz Zalewski, Szymon Zalewski, Bartosz Tomaszewski, Łukasz Lewalski, Oliwier Pawłowski, Patryk Szczepański, Oliwier Widomski, Kornel Kołecki, Antoni Sadowski, Kacper Antas, Antoni Antas, Wiktor Antas, Rafał Chorzelewski, Kacper Jagielski, Stanisław Orłowski, Aleksander Junkrowski, Kajetan Junkrowski, Mikołaj Waruszewski, Łukasz Szordykowski, Wiktoria Żuralska, Jakub Pokojski, Mateusz Śliwiński, Hubert Kuczyński, Bartosz Hermann, Olaf Grabowski, Antoni Kłosowski, Zofia Stróżyk, Kinga Maliszewska, Agata Nadolska, Dawid Bokota, Maria Rutkowska, Bartosz Fabrykiewicz, Dawid Zieliński, Jakub Goliszewski, Agata Szauer, Wiktor Bartkowski, Igor Grabowski.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top