Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Konkurs krasomówczy

Konkurs krasomówczy

Konkurs krasomówczy

10 października 2013 r. o godz. 9.00 w auli Starostwa Powiatowego w Iławie odbył się Konkurs Krasomówczy Młodzieży Szkolnej im. Marii Zientary – Malewskiej. Były to eliminacje powiatowe. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowali się w pięcio lub dziesięciominutowych popisach retorycznych. Młodzi krasomówcy prezentowali swoje miasta, regiony, opisywali legendarne miejsca, historyczne postacie i wydarzenia lub własne przeżycia i odczucia.

W tym roku po raz pierwszy w konkursie wzięła udział szkoła podstawowa, a reprezentowała ją Antonina Kaczmar, uczennica kl. VI s SP w Lubawie, która do konkursu została przygotowana przez panią Jolantę Knoblauch. Uczennica zajęła III miejsce wśród uczniów szkół podstawowych. Z rąk starosty pana Macieja Rygielskiego zwycięzcy i uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
To trzygodzinne spotkanie było pięknym przeżyciem intelektualnym i artystycznym, królował język barwny i bogaty, na co dzień tak rzadko słyszany. Młodzież przekazała to, co w ich odczuciu było najważniejsze albo zwyczajnie ważne.

Artykuł/ zdjęcia: Jolanta Knoblauch

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top