Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Inne » Lubawa na targach “Na styku kultur” w Łodzi

Lubawa na targach “Na styku kultur” w Łodzi

Lubawa na targach “Na styku kultur” w Łodzi

W dniach 13-15 marca Lubawa razem z innymi miasteczkami Cittaslow wzięła udział w XXI Targach – Na Styku Kultur w Łodzi. Stoisko sieci cieszyło się dużą popularnością wśród zwiedzających, których najbardziej interesowała idea Miast Dobrego Życia oraz oferta turystyczną małych miasteczek. W pierwszym dniu targów Cittaslow przygotowało dla zwiedzających degustację. Na stole znalazły się najlepsze produkty regionalne przedstawicieli sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmii Mazur i Powiśla. Lubawa na targach zaprezentowała wyroby cukiernicze firmy Irmag oraz tradycyjne dania przegotowane przez Karczmę nad Sandelą. Można było podziwiać również ręcznie wykonane pomarańczowe ślimaki. Z Lubawy do Łodzi dotarły ślimaki wykonane przez Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Na stanowisku targowym Lubawy można było zobaczyć tradycyjny strój lubawski, dowiedzieć się o zabytkach miejskich oraz zapoznać się z ofertą turystyki aktywnej oferowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zostały również przygotowane drobne gadżety promujące zbliżające się w 2016 roku obchody 800-lecia ziemi lubawskiej.
Udział Lubawy oraz innych miast Cittaslow w targach został sfinansowany przed Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie ze środków Unii Europejskiej.

Lubawa w Cittaslow

Od listopada 2012 roku Lubawa należy do Międzynarodowej Sieci Miast Dobrego Życia Cittaslow. Sieć zrzesza miasta do 50 tys. mieszkańców, dla których priorytetem jest poprawa jakości życia mieszkańców poprzez rozwój z zachowaniem poszanowania dla kultury i tradycji regionu. Miasta Cittaslow przed przystąpieniem do sieci przechodzą procedurę certyfikacyjną, w której niejako „pod lupę” brane są takie wartości jak ochrona środowiska, infrastruktura rekreacyjna i sportowa, gościnność oraz atrakcyjność turystyczna.
Obecnie pomarańczowym ślimakiem może pochwalić się 191 miast z 29 krajów z całego świata. W Polsc obecnie jest 19 Miast Cittaslow, ale sieć dynamicznie się rozrasta.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top