Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Lubawscy zapaśnicy jak zawsze na szczycie!

Lubawscy zapaśnicy jak zawsze na szczycie!

19 stycznia, w Kętrzynie odbył się II rzut Ligii Międzyszkolnej w zapasach w stylu wolnym oraz Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego kadetów i juniorów w zapasach również w stylu wolnym. W Lidze Międzyszkolnej drużyna Gimnazjum w Lubawie sklasyfikowała się na I miejscu, co nie jest zaskoczeniem, ponieważ lubawscy zapaśnicy 6-krotnie stawali na podium. Pierwsze miejsce wywalczyli: Filip Januszewski (kat. 38kg), Patryk Rożentalski (42 kg), Kacper Łuczak (73 kg) oraz Szymon Jędrychowski (kat.84 kg). Tylko stopień niżej uplasował się  Radosław Gajewski (kat. 53 kg), a na ostatnim jego stopniu – Wojciech Świątkowski (kat. 42kg).

Mistrzostwa Województwa Kadetów i Juniorów również okazały się wielkim sukcesem lubawskiego Sokoła, który w klasyfikacji drużynowej zajął dobre, trzecie miejsce. Na taki wynik zespołu zapracowali: Michał Zawadzki – I miejsce  w kat. 46kg, Łukasz Wojdat – I miejsce w kat. 69 kg, Jakub Jarzembowski- II miejsce w kat. 84 kg, oraz Wiktor Kowalczyk – II miejsce w kat. 76 kg. Jakub Jarzembowski brał udział również w potyczkach juniorów, gdzie w swojej kategorii wagowej zajął także drugie miejsce.