Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Lubawska Akademia Piłkarska na turnieju eliminacyjnym Pucharu Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka

Lubawska Akademia Piłkarska na turnieju eliminacyjnym Pucharu Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka

Zawodnicy Lubawskiej Akademii Piłkarskiej z grupy orlik zakończyli rok dobrym występem w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie odbył się turniej eliminacyjny Pucharu Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Lubawianie z rocznika 2007 broniący barw Motoru, tak jak występują w rozgrywkach Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, trafili do gr. A, gdzie odnieśli dwa zwycięstwa (z Jeziorakiem Iława 4:1 i Wkrą Działdowo 4:1) i raz przegrali (z Sokołem Ostróda 0:1). W półfinale znowu mieli okazję cieszyć się z wygranej, gdyż po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu pokonali faworyta turnieju, czyli lubawski Constract 1:0. W finale, do którego przystąpili bardzo już zmęczeni – i nie jest to wymówka, gdyż rywal był bardzo wymagający, a wcześniej “Akademicy” stoczyli bardzo wyczerpujący mecz z KSC – przegrali 0:3 z zaprzyjaźnionym Małym Jeziorakiem Iława. Finalnie LAP-Motor zajął 2. miejsce i awansował do finału wojewódzkiego, który odbędzie się na początku stycznia.