Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Miasteczko pełne uśmiechu

Miasteczko pełne uśmiechu

Miasteczko pełne uśmiechu

Już od kilku lat podczas Dni Lubawy funkcjonuje „Miasteczko Cittaslow”. Jest to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta Lubawa, miejskich jednostek organizacyjnych oraz zaprzyjaźnionych instytucji.

Z roku na rok miasteczko rośnie „w siłę”. Pojawiają się nowe stoiska, poszerza się wachlarz animacji dla dzieci. W tym roku po raz pierwszy pojawiło się stoisko Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Punktu Pomocy Rodzinie.

– Chcieliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu, ponieważ realizujemy wiele bezpłatnych programów pomocowych dla Mieszkańców. Może nasze stoisko nie gościło tłumów, ale myślę, że nasza obecność dała jasny przekaz: „jesteśmy tu dla Was, jeżeli potrzebujecie wsparcia, możecie liczyć na naszą pomoc” – powiedziała Iwona Zielińska, kierownik MOPS.

Na stanowisku Urzędu Miasta dyżur pełnili urzędnicy gotowi udzielić informacji praktycznie na każdy temat, który mógłby zainteresować Mieszkańców. Szkoła Podstawowa postanowiła w tym razem promować się poprzez postać swojego patrona „Mikołaja Kopernika”, którego 550 rocznica urodzin przypada w następnym roku. Dla trochę „starszych” dzieci nauczyciele przygotowali również zagadki i łamigłówki. Turyści oraz osoby zainteresowane mogły zakupić publikacje oraz gadżety promocyjne na stoisku prowadzonym przez funkcjonującą w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury Miejską Bibliotekę Publiczną. Przygotowano również wystawę prac powstałych podczas pleneru malarskiego „Cittaslow 2022”, który odbył się w Lubawskim Centrum Aktywności Społecznej. Dużą popularnością cieszyło się stanowisko medyczne prowadzone przez Miejski Ośrodek Zdrowia. Na nim, oprócz zbadania poziomu cukru we krwi oraz pomiaru ciśnienia krwi, można było zasięgnąć informacji o realizowanych programach szczepień. Wzrok przykuwało pięknie wyeksponowane stoisko Warsztatów Terapii Zajęciowej, na którym można było zakupić unikatowe rękodzieła. Zlokalizowane tuż obok stanowisko Środowiskowego Domu Samopomocy prezentowało również wystawę pięknych prac swoich uczestników, a pracownicy jednostki przygotowali warsztaty, które zrobiły prawdziwą furorę, szczególnie wśród młodych dziewcząt. Przy pomocy instruktorów można tam było wykonać pomponiki, breloczki oraz ozdobne wazoniki. Chłopcy również nie mogli narzekać na nudę, ponieważ to oni byli głównymi uczestnikami animacji sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na maluchy natomiast czekał prawdziwy „raj”. Te młodsze mogły brać udział w animacjach przygotowanych przez Żłobek Miejski „Akademia Maluszka”, natomiast te trochę starsze sprawdzały po kolei wszystkie atrakcje zorganizowane przez Przedszkole Miejskie. Działo się. Duże bańki mydlane, zwierzątka i miecze z baloników, kolorowe tatuaże, pomalowane buźki, kolorowanki, wyklejanki, zabawy maską kinetyczną i ciastoliną oraz klocki i zabawki zatrzymywały najmłodszych w Miasteczku Cittaslow na długie godziny.

– Chciałbym podziękować wszystkim tworzącym Miasteczko. Funkcjonuje ono przez dwa dni po kilka godzin, ale przygotowania zaczynają się kilka tygodni wcześniej. Fakt, że z roku na rok pomysły się mnożą i realizuje je coraz więcej osób, dowodzi, że wiemy, po co jesteśmy, na czym polega praca w samorządzie oraz że wszyscy mamy świadomość, że pracujemy dla Mieszkańców – skomentował burmistrz Lubawy Maciej Radtke.

W  tym roku w Miasteczku można było również zakupić publikacje autorstwa Pani Wiesławy Chmielewskiej – emerytowanej polonistki Zespołu Szkół w Lubawie.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top