Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w Kownie

Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w Kownie

W dniach 24-25.04.2015 r. w Kownie na Litwie sześciu zawodników MLKS “Sokół” wystartowało w Międzynarodowym Turnieju zapaśniczym. Dorobek lubawskiej ekipy to dwa srebrne, jeden brązowy i jeden złoty medal. Na najwyższym stopni podium stanął Filip Januszewski w kategorii wagowej do 42 kg. na drugim miejscu w tej samej wadze uplasował się Wojciech Świątkowski, drugi w kat. do 53 kg był Radosław Gajewski a na trzecim stopni podium wylądował Michał Zawadzki. W turnieju startowało 165 zawodników z ponad 20 klubów z 6 krajów: Litwa. Rosja, Łotwa, Białoruś, Czechy i dwa kluby z Polski (Białystok i Lubawa).
Dobry start w Mistrzostwach Polski seniorów zaliczył nasz najbardziej doświadczony zawodnik Tomasz Ewertowski. Na matach Zgierza w kategorii wagowej do 80 kg zajął ostatecznie V miejsce. Tomek walcząc w półfinale stanął przed ogromną szansą  wejścia  do finału. Po bardzo wyrównanej walce uległ nieznacznie na punkty 2:5 bardziej doświadczonemu zawodnikowi z Białegostoku. Przypominamy, że Tomek w zeszłym roku podczas MP seniorów również był V a na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zdobył brązowy medal. Gratulujemy i życzymy medalu na MMP w tym roku a w przyszłym medalu w grupie seniorów. Podczas tych zawodów doświadczenia nabywał nasz uzdolniony junior Łukasz Wojdat. Nasi byli zawodnicy Mateusz Treder zdobył brązowy medal w wadze do 85 kg a Łukasz Fafiński w kat. do 75 kg był V, obaj obecnie reprezentują Olimpijczyka Radom.
Materiał: Sokół Lubawa