Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U-16

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U-16

Dnia 09.09.2017 roku w Olecku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. Na zawody przyjechali reprezentanci 47 klubów Warmii Mazur i Mazowsza. Razem odnotowano przeszło 700 zgłoszeń do konkurencji. Zawody były eliminacjami do Mistrzostw Polski U16, które w tym roku odbędą się w Białej Podlaskiej. LKS Lubawa reprezentowało 18 zawodników pod opieką trenerów: Matka Tykarskiego i Leszka Kołodziejskiego. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony zdobyli bowiem 3 medale oraz 22 punkty w rywalizacji. Najwyżej sklasyfikowana został Daria Siemińska, która dwukrotnie stanęła na podium. Daria zdobyła złoty medal w rzucie dyskiem wynikiem 33,94m oraz w pchnięciu kulą 11,67m co dało brązowy medal. W obydwu konkurencjach nasza zawodniczka uzyskała rekordy życiowe i wyniki lepsze od minimum PZLA na Mistrzostwa Polski U 16. Daria za dwa tygodnie będzie nasz reprezentować w Białej Podlaskiej. W Olecku medal wywalczył również Marcin Figger, który posłał oszczep na odległość 42,42m i zdobył srebrny medal. Marcin walczył nie tylko z rywalami, ale przede wszystkim z infekcją która znacznie go osłabiła. Blisko podium uplasowali się również Zuzanna Niedziela piąta w rzucie oszczepem z nowym rekordem 31,37m oraz sztafeta 4x100m dziewcząt (Adrianna Tykarska, Malwina Biedrzycka, Emila Fafińska, Julia Uzarska) do medalu zabrakło zaledwie 0,55sekundy. Ogółem zawodnicy LKS Lubawa zdobyli 22 punkty w klasyfikacji co dało 5 miejsce wśród 47 klubów. Przed nami uplasowały się tylko drużyny z dużych ośrodków takich jak Olsztyn, Radom, Siedlce czy Ostrołęka. Zawodnicy LKS wielokrotnie poprawiali rekordy życiowe co świadczy o dobrym przygotowaniu do zawodów.

materiał:LKS Lubawa