Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Mimo sukcesu popłynęły łzy

Mimo sukcesu popłynęły łzy

Mimo sukcesu popłynęły łzy

Bardzo dobrze w wojewódzkim finale turnieju o Puchar Prezesa PZPN spisali się zawodnicy Lubawskiej Akademii Piłkarskiej, ale i tak ostródzką halę opuszczali ze łzami w oczach…

Na finałowe rozgrywki w kategorii U-11 przyjechało do Ostródy dwanaście najlepszych drużyn z Warmii i Mazur, które wcześniej przebrnęły cztery regionalne turnieje eliminacyjne. W gronie tym znalazła się również reprezentacja Lubawskiej Akademii Piłkarskiej, która tradycyjnie w rozgrywkach organizowanych przez Warmińsko-mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie występowała broniąc barw Motoru Lubawa.

W swoim pierwszym meczu grupowym nasi piłkarze nie dali szans Ronie 03 Ełk, którą po bramkach Antka Urbańskiego i Macieja Kolasy pokonali 2:0, a w drugim mierzyli się z Concordią Elbląg. Mimo wielu dogodnych sytuacji kibice nie doczekali się bramek, ale “Akademicy” i tak zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca w grupie.
W ćwierćfinale los przydzielił im za rywala kolejną elbląską drużynę, tym razem Olimpię. Tym razem skuteczność była mocniejszą stroną ekipy trenera Karola Malinowskiego, a wynik 3:0 (dwie bramki Błażeja Chyrzyńskiego, jedna samobójcza) dał promocję do półfinału. Tam na lubawian czekał wymagający Stomil Olsztyn, który wcześniej wygrał derby z Naki. Mecz był bardzo wyrównany i emocjonujący, ale po golu Macieja Kolasy to lubawianie mogli się cieszyć z gry w finale.
W nim ponownie musieli zmierzyć się z Concordią, która w rzutach karnych pokonała Mały Jeziorak Iława. Decydująca rozgrywka ponownie była bardzo zacięta i znowu nie przyniosła goli, co skutkowało koniecznością przeprowadzenia serii rzutów karnych. Młodzi “Motorowcy” przed ostatnią serią prowadzili 2:1 i wystarczyło trafić, by wygrać turniej i zdobyć awans na finały do Warszawy. Niestety presja okazała się zbyt duża i to elblążanie wygrali całe spotkanie 4:3. Mimo znakomitego wyniku, jakim z pewnością jest 2. miejsce, oczy “Akademików” zalały się łzami, a do stolicy w najbliższy weekend pojadą gracze Concordii. Tam zmierzą się m.in. z: Wisłą Kraków, FCB Escola Varsovia, Calisią 14 Kalisz, Pogonią Szczecin, Koroną Kielce i Arką Gdynia.

• Skład Motor – LAP: Tomek Rykaczewski – Błażej Chyrzyński, Bartek Rykaczewski, Maciej Kolasa, Antek Urbański, Adam Prabucki, Błażej Tański, Maciej Krause (wszyscy rocznik 2007), Hubert Gęstwicki, Jakub Jankowski, Kryspin Jaskulski (2008).

• Klasyfikacja końcowa:
1. Concordia Elbląg
2. Motor Lubawa
3. Mały Jeziorak Iława
4. Stomil Olsztyn
5. Olimpia Elbląg
6. Sokół Ostróda
7. Gol Giżycko
8. Naki Olsztyn
9. Żuri Footbal Olsztyn
10. Soccer Kętrzyn
11. Rona 03 Ełk
12. Kłobuk Mikołajki

Materiał: Lubawska Akademia Piłkarska

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top