Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Mistrzostwo Sandry Szczesiak i Vice Mistrzostwo Filipa Czamajło na wagę powołania do Kadry Narodowej!

Mistrzostwo Sandry Szczesiak i Vice Mistrzostwo Filipa Czamajło na wagę powołania do Kadry Narodowej!

Mistrzostwo Sandry Szczesiak i Vice Mistrzostwo Filipa Czamajło na wagę powołania do Kadry Narodowej!

W dniach od 21 do 23 lutego br. w Kobyłce pod Warszawą odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Puchar Polski Seniorów w Kickboxingu w wersji Kick-light. Ponad czterystu zawodników rywalizowało pod Warszawą o prymat najlepszych fighterów w swych kategoriach wiekowych i wagowych. CSW Champion Lubawa wystawił czterech zawodników dwóch juniorów, juniorkę i jedną seniorkę.
Rewelacyjnie wykazała się Sandra Szczesiak juniorka startująca w kat wag do 60 kg, która została Mistrzynią Polski! Świetny, bardzo wszechstronny i efektowny styl, który zdominował jej rywalki, a w finałowej trzy rundowej walce Sandra zdobyła już na samym początku ogromną przewagę pomimo ostrego natarcia przeciwniczki! Nie odpuszczając dała do zrozumienia że tego dnia nie odda nikomu tytułu mistrzowskiego i złoty medal powędrował do Sandry! Najcięższą przeprawę do finału także wśród juniorów w kat wag do 89 kg miał Filip Czamajło, który stoczył najwięcej walk spośród pozostałych Championów. Niestety niejednogłośnym werdyktem minimalnie uległ w finale i w efekcie kończy zawody ze srebrnym medalem! Jest z pewnością niedosyt ponieważ Filip miał w zasięgu mistrzowski tytuł, ale jest także progres gdyż w minionym 2013 roku Filip podczas Mistrzostw Polski w tej samej wersji walki zdobył brązowy medal…
Wysoką dyspozycją zaprezentowała się również Natalia Boczek, która rywalizowała w Pucharze Polski seniorek w kat wag do 60 kg. Biorąc pod uwagę bardzo wymagające rywalki i fakt, że Natalia bez respektu postawiła czoło każdej z niej, wchodząc często w wymiany i dość intensywne tempo Natalii należy się spora pochwała, dosłownie dała z siebie wszystko! Finał był niestety nie do przeskoczenia, rywalka okazała się bardziej doświadczona i pomimo wszelkich prób, ataków Natalia nie sprostała przebić się przez bardziej szczelną gardę i w efekcie zdobywa srebro! Ostatnim zawodnikiem reprezentującym team lubawski był  w kat wag do 63 kg junior Kuba Sosnowski. Kuba swój bój rozpoczął już w piątek w walkach eliminacyjnych, niestety już w pierwszej starciu musiał uznać wyższość swojego przeciwnika, który był aktywniejszy i zadawał więcej celnych ciosów. Dla Kuby były to pierwsze Mistrzostwa Polski wśród juniorów i jak się okazuje przejście z kadeta do starszej kategorii wiekowej wymaga większych umiejętności niż dotychczas…
Generalnie należy cieszyć się zwłaszcza z dwójki juniorów, którzy najprawdopodobniej otrzymają powołania do Kadry Narodowej przygotowującej się do wrześniowych Mistrzostw Świata, które odbędą się we Włoszech. Teraz czekamy na start w Mistrzostwach Polski Kadetów kolejno w dniach 21-23 marca w Dobrzejewicach koło Torunia w wersji Kick-light, a następnie tydzień po Mistrzostwa Polski także Kadetów w wersji pointfighting i light-contact, które odbędą się w  Lubawie i już dziś serdecznie na nie zapraszamy!

CSW Champion Lubawa wspierają:
Urząd Miasta w Lubawie, Urząd Miasta w Lidzbarku, Firma Remontowo Budowlana – Koszyński,
PHU – Mariusz Zięba, LPB – Wierzbowski, Hydraulika – Adam Szczesiak, Szkłomal – Piotr i Jolanta Truszczyńscy…

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top