Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Mistrzyni i Mistrz Polski w wersji Pointfighting! w Mistrzostwach Polski Juniorów!

Mistrzyni i Mistrz Polski w wersji Pointfighting! w Mistrzostwach Polski Juniorów!

Mistrzyni i Mistrz Polski w wersji Pointfighting! w Mistrzostwach Polski Juniorów!

W dniach od 6 do 8 czerwca br. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Kickboxingu w formułach pointfighting i light-contact.
CSW Champion Lubawa wystawił dwójkę zawodników:
Sandrę Szczesiak i Kubę Sosnowskiego.

Sandra rewelacyjnie sobie poradziła w formule pointfighting, uwaga w kat wag do 65 kg, ponieważ w jej kategorii stałej do 60 było zbyt mało zawodniczek stąd wspólnie z trenerem została podjęta decyzja aby zmierzyć się w liczniejszej kategorii i przede wszystkim z wyższymi zawodniczkami. Pomimo postawionej nieco wyżej poprzeczki Sandra wygrała wszystkie walki przed czasem uzyskując  przewagę punktową! Walcząc nie miała sobie równych i to dosłownie ponieważ dziewczęta Sandrę przewyższały o głowę, pomimo to nie było problemu aby jej akcje celnie trafiały rywalki i w rezultacie Sandra Szczesiak stanęła na najwyższym podium i odebrała puchar wraz ze złotym medalem triumfując Mistrzostwo Polski!
Kuba Sosnowski w kat wag do 63 kg również w formule pointfighting pierwsze dwie walki wygrywa przed czasem uzyskując przewagi punktowe, jedynie finał okazał się bardziej wymagający, gdzie bój o złoto toczył się już w pełnym wymiarze czasowym. W trzeciej rundzie dopiero w końcówce Kuba odrabia minimalne straty i to on właśnie zostaje Mistrzem Polski! Kuba Sosnowski rywalizował także w formule light-contact, niestety po emocjonującej walce i dość wyrównanej otrzymał kilka ostrzeżeń za niedozwolone techniki i w rezultacie odjęto mu jeden punkt, gdzie w efekcie Kuba przegrywa starcie i już po pierwszej rundzie kończy swój udział…
Chciałbym serdecznie swoim podopiecznym podziękować za wole walki i chęć rywalizowania z najlepszymi i za końcowy ich sukces! Teraz przed nami jedynie kadrowe zgrupowania i obozy przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się we Włoszech od 6 do 14 września 2014. Prawo startu oczywiście mają tylko ci którzy otrzymają powołania do Narodowej Kadry…

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top