Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Młodzieżowa Rada uzupełniła wakaty

Młodzieżowa Rada uzupełniła wakaty

Obrady Młodzieżowej Rady Miasta, które odbyły się w 29. listopada, były pierwszą sesją dla 4 radnych, którzy uzupełnili 15 osobowy skład formacji. Na tym zmiany się nie skończyły, ponieważ stery w Młodzieżowej Radzie objęła nowo wybrana przewodnicząca – Katarzyna Cieśniewska.

Wybory uzupełniające w Szkole Podstawowej oraz Zespole Szkół były spowodowane wygaśnięciem mandatów dotychczasowych radnych w związku z opuszczeniem placówki szkolnej, którą reprezentowali w MRM. W swoich szeregach młodzieżowi radni powitali reprezentujących lubawskiego Kopernika: Adama Mroczka, Antoninę Pawską oraz Laurę Więczkowską oraz reprezentantkę Zespołu Szkół: Jessicę Winiarską.

W związku z tym, że „zmiany kadrowe” dotknęły również kierownictwo Rady, konieczne były ponowne wybory na przewodniczącego. Tu wśród trzech kandydatów na tę funkcję najwięcej głosów otrzymała Katarzyna Cieśniewska z Zespołu Szkół i to ona będzie przewodniczyć pracom Rady. Na piastowanych dotychczas stanowiskach pozostaną Szymon Namiel, wiceprzewodniczący oraz Natalia Mazurowska, sekretarz.

Nowi radni wraz ze swoimi koleżankami i kolegami „po fachu” nie próżnowali i na pierwszej sesji przedstawili swój plan pracy na rok szkolny 2023/2024. Obrady były również okazją do podziękowań za aktywność młodzieży, którą wyrazili kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Iwona Marzena Zielińska oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jacek Różański. Za udział w grze terenowej organizowanej przez OSiR pamiątkowe medale otrzymali: Lena Lewandowska, Nikola Górzyńska, Ewa Brzozowska, Lena Liszewska, Natalia Mazurowska oraz Katarzyna Cieśniewska. Radni aktywnie włączyli się również w organizowaną corocznie przez MOPS świąteczną zbiórkę żywności, a do grona osób, którym za tą pracę zostały przekazane podziękowała, dołączyli również młodzieżowi radni Szymon Namiel oraz Aleksander Wysocki.

Posiedzeniu Młodzieżowej Rady Miasta przyglądali i przysłuchiwali się zaproszeni goście: burmistrz miasta Maciej Radtke wraz z zastępcą Sławomirem Jamrożym, wiceprzewodnicząca „dorosłej” Rady Miasta Lubawa oraz opiekun MRM Iwona Pruchniewska, sekretarz miasta Katarzyna Żuchowska, opiekun prac młodzieży z ramienia Urzędu Miasta Joanna Szczepanek oraz szkolni opiekunowie Magdalena Filarska ze Szkoły Podstawowej i Małgorzata Ewertowska z Zespołu Szkół.

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top