Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Inne » Modernizacja skrzyżowania przy pomniku Chrystusa Króla

Modernizacja skrzyżowania przy pomniku Chrystusa Króla

Modernizacja skrzyżowania przy pomniku Chrystusa Króla

19 lipca br nastąpi otwarcie ofert na przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Rejon w  Nidzicy na remont skrzyżowania dróg ul. Warszawskiej, Gdańskiej i Kupnera. W celu poprawy bezpieczeństwa, zarówno pojazdów, jak i pieszych, na skrzyżowaniu powstanie niewielkie rondo, które usprawni płynność ruchu pojazdów, znacznie zmniejszając ich prędkość.
Projekt obejmuje również wymianę nawierzchni asfaltowej wokół wyspy centralnej oraz przebudowę przyległych chodników. Wartość remontu oszacowana została na kwotę 250 tysięcy złotych, a środki na ten cel pochodzą z budżetu województwa – 150 tysięcy złotych oraz budżetu miasta – 100 tysięcy złotych. Ponadto miasto przekazało samorządowi województwa w drodze darowizny działki gruntu niezbędne do modernizacji skrzyżowania.
Według założeń inwestycja ma być zrealizowana na przełomie III i IV kwartału. Wykonawca, przystępując do realizacji zadania, będzie zobowiązany do opracowania projektu tymczasowej organizacji ruchu, co będzie wiązało się z utrudnieniami dla kierowców. O szczegółach prac będziemy informować na bieżąco.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top