Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Natalia Boczek Vice Mistrzynią Polski! Championi przed startem w Pucharze Świata kierunek Austria!

Natalia Boczek Vice Mistrzynią Polski! Championi przed startem w Pucharze Świata kierunek Austria!

Natalia Boczek Vice Mistrzynią Polski! Championi przed startem w Pucharze Świata kierunek Austria!

DSCF8121W dniach od 4 do 6 kwietnia br. w Nowym Mieście Lubawskim odbywały się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Seniorów w formułach pointfighting i light-contact.
CSW Champion Lubawa reprezentowała jedyna zawodniczka Natalia Boczek w kat wag do 60 kg w obydwu formułach walki.
W wersji pointfighting Natalia Boczek w walce o wejście do finału trafia na znakomitą zawodniczkę bardzo utytułowaną Emilię Szabłowską z X Fight Piaseczno, która zwycięża z Natalią i wygrywa po raz dziesiąty Mistrzostwo Polski! Natalia Boczek zadowala się brązowym medalem. W wersji walki ciągłej light-contact Natalia po bardzo wyczerpujących trzyrundowych dwóch zwycięskich walkach trafia we finale także na zawodniczkę reprezentującą X Fight Piaseczno tym razem na Paulinę Jarzmik, która mieszka w Liechtenstein, a na co dzień trenuje w austriackim klubie kickboxingu we Wiedniu, ponadto w minionym roku zostaje Mistrzynią Świata Juniorek w Bratysławie właśnie w wersji light-contact. Dłuższy zasięg ramion i nóg nie pozwolił Natalii się przebić aby ciosy jej były trafne, poza tym rewelacyjne wyczucie czasu rywalki spowodowało że to ona zostaje Mistrzynią Polski zaś Natalia Boczek zdobywa drugi krążek tych mistrzostw tym razem srebrny! Pomimo to Natalii Boczek należą się wielkie brawa za Vice Mistrzostwo Polski i brązowy medal ponieważ konkurencja w jej kategorii wagowej była bardzo wymagająca pod względem poziomu jak i też dużą rolę odegrały warunki fizyczne, gdyż Natalia była najniższą zawodniczką wśród swych rywalek… Chciałbym również podziękować Prezesowi i kibicom lubawskim, którzy dojechali na zawody aby swoim dopingiem wesprzeć Natalię! Jest to bardzo miłe i wzruszające, że nie jesteśmy sami i że zawsze możemy na Was liczyć!

Teraz przed CSW Champion Lubawa kolejne trudne zadanie! Puchar Świata w austriackim Innsbrucku, które odbywać się będą w dniach od 11 do 13 kwietnia. Lubawski team stawia na przyszłość stąd nowe twarze w składzie z zawodnikami debiutującymi w zawodach międzynarodowych, a są nimi:
Jakub Leliwa (Mistrz Polski w pointfighting 2014), Wiktor Grochalski (Mistrz Polski w pointfighting i light-contact 2014), Paulina Turulska (Mistrzyni Polski w pointfighting i light-contact 2014), Hubert Łaniewski (Mistrz Polski w kick-light i brązowy medalista w light-contact 2014) i Oliwia Lóźniewska (Mistrzyni Polski w pointfighting, light-contact i Vice Mistrzyni Polski w kick-light 2014). Kuba Leliwa i Wiktor Grochalski są debiutantami w kategorii kadetów młodszych, pozostali już są kadetami starszymi i z doświadczeniami międzynarodowymi Hubert Łaniewski udział w Mistrzostwach Europy, Paulina Turulska dwukrotna zdobywczyni Pucharu Świata kolejno w Austrii i we Włoszech, srebro także w Pucharze Świata na Węgrzech i również udział w Mistrzostwach Europy i Oliwia Lóźniewska aktualna Mistrzyni Europy i brązowa medalistka Pucharu Świata na Węgrzech… Tak więc trzyma majmy kciuki za naszymi Championami, wyjazd już w czwartek 10 kwietnia…

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top