Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » CZAS GŁOSOWANIA: Nowy plac zabaw albo dodatkowe oświetlenie kortów

CZAS GŁOSOWANIA: Nowy plac zabaw albo dodatkowe oświetlenie kortów

CZAS GŁOSOWANIA: Nowy plac zabaw albo dodatkowe oświetlenie kortów

Do 15. sierpnia br. przyjmowane były propozycje do realizacji w ramach Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym terminie wpłynęły dwie oferty, które pozytywnie przeszły weryfikację Zespołu Konsultacyjnego. Lubawianie stoją przed wyborem, czy chcą nowego placu przy Przedszkolu Miejskim, czy oświetlenia trzech kolejnych kortów tenisowych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Łąkowej. Choć głosowanie w tym roku, to inwestycja zostanie zrealizowana w roku przyszłym.

Oświetlenie kortów tenisowych

Wniosek dotyczy wykonania oświetlenia na kortach nr 2, 3 i 4. Kort nr 1 jest już oświetlony. W ramach zadania zamontowane zostaną słupy z oprawami oświetleniowymi. Wnioskodawca wskazuje, że według konsultacji z profesjonalną firmą zajmującą się oświetleniem obiektów sportowych powinno być zamontowanych 8 słupów, po 3 oprawy na każdym z nich. Projekt obejmuje również doprowadzenie prądu oraz montaż szafki sterowniczej. Celem projektu jest zwiększenie dostępności tego obiektu sportowego w godzinach wieczornych. Wnioskodawca wskazuje, że oświetlenie mogłoby wydłużyć sezon tenisowy w Lubawie, który w tej chwili uzależniony jest od dostępności światła dziennego. Jak zauważa, większość osób gra w tenisa po pracy, przez co pojawia się problem z dostępnością do kortów. Szacunkowa wartość projektu to niespełna 200 tysięcy złotych.

Nowy plac zabaw

Projekt zakłada zagospodarowanie ogrodu przy budynku Przedszkola Miejskiego z uwzględnieniem terenu zewnętrznego po zlokalizowanym wcześniej w tym miejscu Żłobku Miejskim. Zadanie obejmuje usunięcie zużytych technicznie urządzeń zabawowych i montaż 22 sztuk nowych elementów placu zabaw. Celem inwestycji jest poprawa stanu technicznego oraz podniesienie standardu miejsca rekreacyjnego w obrębie Przedszkola Miejskiego poprzez montaż nowoczesnych, atestowanych i bezpiecznych urządzeń zabawowych. Modernizacja placu zabaw zapewni warunki do właściwego rozwoju psychofizycznego i psychomotorycznego dzieci oraz zaspokojenia aktywności ruchowej najmłodszych lubawian. Umożliwi także zdobywanie nowych umiejętności oraz zachęci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Szacunkowa wartość projektu to również niespełna 200 tysięcy złotych.

Jak głosować?

Głos można oddać w formie papierowej lub drogą online poprzez stronę lbo.lubawa.pl. Głosowanie trwa od 21. września do 14. października w formie tradycyjnej w Urzędzie Miasta, pokój nr 5 na parterze budynku w godzinach pracy UM. Dodatkowo „papierowo” można oddać głos na specjalnie przygotowanym stoisku podczas Regionalnego Święta Jabłka w Łazienkach Lubawskich (w godzinach od 14.00 do 18.00) oraz w dwie soboty: 30. września i 7. października na Rynku Miasta w godzinach od 9.00 do 13.00.

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top