Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Ogólnopolska Gra Czytelnicza “Między nami czytelnikami” – zakończona

Ogólnopolska Gra Czytelnicza “Między nami czytelnikami” – zakończona

Ogólnopolska Gra Czytelnicza “Między nami czytelnikami” – zakończona

W październiku 2013 r. trzynaścioro uczniów klasy VI s  ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika  w Lubawie postanowiło wziąć udział w Ogólnopolskiej Grze Czytelniczej.  Grupa nadała sobie nazwę “Szósta sportowa”.
Między nami czytelnikami to gra, która została zorganizowana przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Miała być wzmocnieniem działań nauczyciela i zaktywizować uczniów do czytania.
Rozgrywka miała cztery etapy. Na każdym z nich uczniowie wykonywali wyznaczone zadania związane z książkami albo szerzej – z czytaniem. Za każde zadanie gromadzili punkty – kapsle (za jedno zadanie można było otrzymać max. 10 kapsli), a za stworzenie pracy wyróżniającej się oryginalnością, można było uzyskać dodatkowe punkty.
Gra miała na celu promocję czytelnictwa wśród uczniów poprzez skłonienie ich do refleksji nad literaturą. Jako akcja przychodząca spoza szkoły miała szansę dać uczniom dodatkową motywację do sięgnięcia po książkę.
Zadania były tak opracowane, żeby  zachęcić uczniów do mówienia o książkach, komentowania ich treści i wzajemnego przekonywania do przeczytania ciekawych książek.
Zadanie 1: Stworzenie rankingu najlepszych książek (10 tytułów), jakie przeczytali uczniowie.
Zadanie 2: Stworzenie plakatu promującego film, w którym grają wspólnie bohaterowie książek zajmujących 8., 9. I 10. miejsce.
Zadanie 3: Stworzenie alternatywnego zakończenia dowolnie wybranej książki (praca literacka lub praca filmowa).
Zadanie 4: Wymyślić i przeprowadzić akcję promującą czytanie.
Ostatecznie zdobyli 44 kapsle – za ostatnie zadanie oprócz 10 kapsli otrzymali wyróżnienie za oryginalność, a tym samym dodatkowe 4 kapsle.
W województwie warmińsko – mazurskim “Szósta sportowa” i dwie inne grupy otrzymały 44 punkty, a tym samym najwyższą liczbę (I miejsce).
W Polsce czytelniczy styl życia propagowało ponad 20 000 uczniów! Mamy nadzieję, że i nasze działania pokazały, że z “nosem w książce” może być wesoło i ciekawie.
Uczniowie, którzy wzięli udział w grze: Julia Anaczkowska, Radek Gajewski, Antonina Kaczmar, Laura Klinicka, Zuzanna Konopka, Wojtek Krośnicki, Patrycja Krukowska, Błażej Lewalski, Alicja Makszyńska, Zofia Radtke, Beata Rumińska, Natalia Skórzewska i Julia Szczepańska. Opiekun: Jolanta Knoblauch.

Artykuł/ Knoblauch J.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top