Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » Otwarty Puchar Polski Kadetów w Kickboxingu 11 medali najmłodszych Championów Lubawa! 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe!

Otwarty Puchar Polski Kadetów w Kickboxingu 11 medali najmłodszych Championów Lubawa! 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe!

Otwarty Puchar Polski Kadetów w Kickboxingu 11 medali najmłodszych Championów Lubawa! 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe!

W dniu 31 maja w Pułtusku odbył się Otwarty Puchar Polski Kadetów w Kickboxingu, oraz zorganizowano także w kategorii dzieci turniej walk na pałki. CSW Champion Lubawa tym razem wystawił drugi skład najmłodszych składający się z siedmioro zawodniczek i dziewięciu zawodników. Najlepiej zaprezentował się wśród kadetów młodszych Krystian Dolny, który zdobył dwa złote medale w kat wag do 32 kg w formułach pointfighting i light-contact. Krystian  pomimo młodego wieku 11 lat jest już doświadczonym zawodnikiem, który startuje bezustannie przez trzy lata w zawodach różnego formatu stąd przeważał swoją dojrzałością i zasłużenie zajął najwyższe podium w obydwu formułach walki. Świetnie również spisał się Łukasz Wojtowicz, który w kat wag do 42 kg w formule pointfighting zdobywa brąz natomiast w light-contact Łukasz stoczył ciężkie boje bardzo zacięte, gdzie ulega dopiero w finale i w rezultacie zdobywa srebrny medal! Wśród kadetek młodszych w kat wag do 37 kg Zofia Radtke także może uznać turniej do udanych, w których wywalczyła dwa srebrne medale w formułach pointfighting i light-contact. W obydwu finałach do triumfu Zosi zabrakło jedynie pewności siebie i większego zdecydowania stąd drugie dwa miejsca, a nie pierwsze. Ostatnim kadetem młodszym Szymon Firański w kat wag do 42 kg jedynie w formule light-contact zdobywa brąz, natomiast w wersji pointfighting uplasował się poza podium. Szymona z pewnością stać było znacznie na więcej biorąc pod uwagę niezbyt wysoki poziom obsady. Szymek nie sprostał zapewne presji stąd oczekiwania na wyższy wynik w jego wydaniu nie doszedł do skutku.
Poza kadetami wystartowali dzieci począwszy od szóstego do dziewiątego roku życia w walkach na piankowe pałki, w których rewelacyjnie wypadła Patrycja Derkowska zdobywając złoty medal. Patrycja była bezkonkurencyjna, która swoją kategorię -135 cm wzrostu przeszła jak burza! Poza nią też doskonale radziła sobie Patrycja Bendyk w kategorii -125cm  wzrostu, która po emocjonujących wygrywanych walkach dochodzi do finału i tam delikatnie ulega i w rezultacie cieszy się srebrnym medalem! Poza nimi dwa brązy przypadają w silnie obsadzonych kategoriach także Oldze Korżyńskiej w kategorii -135cm wzrostu i Igorowi Wilamowskiemu w kategorii + 135cm wzrostu. Poza medalistami świetnie spisywali się również i pozostali! Choćby Paweł Mazurowski, który rewelacyjnie rozpoczął swój bój i gdzie przez dłuższy czas prowadził na pkt swoją walkę niestety zabrakło jedynie szczęścia do zwycięstwa. Konrad Wielgomas, także dał się zauważyć, gdyż poza walkami na pałki wystąpił w pokazowej walce w wersji pointfighting, gdzie tylko minimalnie uległ zawodnikowi z Piaseczna. Ponadto pomimo że uplasowali poza podium, ale z wielkim impetem i odwagą wykazywali się Michał Korżyński, Bruno Wilamowski, Julia Kamińska, Karolina Derkowska, Michał Szostek i Małgorzata Zięba. Oczywiście młodszej kadrze sporo jeszcze brak do składu pierwszego, ale należy się cieszyć że posiadamy bardzo zaangażowane młode pokolenie i sądzę że jest tylko kwestią czasu kiedy i najmłodsi zaczną się umacniać na wyższych miejscach.
Chciałbym podziękować kibicom, rodzicom za wsparcie, przyjazd do Pułtuska i doskonały doping!

WYNIKI:
Złote medale:
Krystian Dolny 2 pointfighting i light-contact, Patrycja Derkowska walki na pałki
Srebrne medale:
Zofia Radtke 2 pointfighting i light-contact, Łukasz Wojtowicz light-contact, Patrycja Bendyk walki na pałki
Brązowe medale:
Łukasz Wojtowicz pointfighting, Szymon Firański light-contact, Olga Korżyńska walki na pałki, Igor Wilamowski walki na pałki

Przed CSW Champion Lubawa teraz już w dniach od 6 do 8 czerwca ostatni start przed wakacyjny w Mistrzostwach Polski Juniorów Kickboxingu w formułach pointfighting i light-contact w  Ostrowcu Świetokrzyskim, w których wystartują: Sandra Szczesiak i Kuba Sosnowski.

Materiał: Vice Prezes i Trener: Rafał Mazurowski

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top