Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Pierwsze decyzje nowej Młodzieżowej Rady Miasta

Pierwsze decyzje nowej Młodzieżowej Rady Miasta

Pierwsze decyzje nowej Młodzieżowej Rady Miasta

9. listopada w Lubawskim Centrum Aktywności Społecznej 15 młodych osób podjęło wyzwanie pracy w Młodzieżowej Radzie Miasta Lubawa V kadencji. Przed nimi dwa lata działań na rzecz i w imieniu całej lubawskiej młodzieży oraz dzieci. Nie wszystkie decyzje, które zapadają w Młodzieżowej Radzie Miasta, są proste. Do tych pierwszych należą wybory przewodniczącego, wiceprzewodniczącego oraz sekretarza. Podczas obrad młodzież w swoich uzgodnieniach była jednakże zgrana i jednomyślna.

Pomimo, że to była pierwsza sesja, nie było to pierwsze spotkanie kandydatów w tym składzie, ponieważ dzień przed sesją młodzież zebrała się w celu zaznajomienia się ze statutem, zadaniami osób funkcyjnych w MRM oraz zarysem przebiegu obrad. Z racji tego, że kandydaci do Młodzieżowej Rady Miasta są reprezentantami Szkoły Podstawowej oraz Zespołu Szkół była to również okazja zapoznania się ze sobą, poznania swoich zainteresowań i dotychczasowej aktywności.

Sesję Młodzieżowej Rady Miasta otworzyła i prowadziła do momentu wyboru nowego przewodniczącego, pełniąca w ubiegłej kadencji tę funkcję Amelia Truszkowska. Kilka zdań do młodzieży skierował przewodniczący Rady Miasta Jan Sarnowski oraz obecny na sesji w imieniu burmistrza Lubawy, jego zastępca Stanisław Kieruzel. Wszystkie decyzje młodzieży zapadły jednomyślnie 15 głosami „za”. W taki sposób na przewodniczącą MRM V kadencji została wybrana Weronika Bartczak, na wiceprzewodniczącego Szymon Namiel, a sekretarza Natalia Mazurowska. Młodzieżowi Radni również zgodnie na swojego opiekuna wskazali obecną na sesji radną Iwonę Pruchniewską, pełniącą tę funkcję nieprzerwanie od 2014 roku.

Skład Młodzieżowej Rady Miasta Lubawa V kadencji:

Reprezentanci Zespołu Szkół: Weronika Bartczak, Katarzyna Cieśniewska, Natalia Mazurowska, Szymon Namiel, Natalia Ruczyńska, Julian Senkowski, Aleksander Wysocki.

Reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika: Ewa Brzozowska, Julia Depczyńska, Nikola Górzyńska, Maja Kłosowska, Jerzy Kowalski, Lena Lewandowska, Lena Liszewska, Agnieszka Machnij.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top