Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Inne » Podziękowanie Księdzu Tadeuszowi Brezie

Podziękowanie Księdzu Tadeuszowi Brezie

Podziękowanie Księdzu Tadeuszowi Brezie

W niedzielę, tj. 27 lipca odbyła się Msza pożegnalna ks. Tadeusza Brezy, który po 19 latach posługi kapłańskiej w Lubawie, od 1 sierpnia obejmie parafię w Mrocznie

Ksiądz Tadeusz rozpoczął swoją posługę w Lubawie w 1995 roku. Przez pierwsze dwa lata był wikariuszem w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny i Świętej Anny. Od 1997 roku pełnił funkcję rektora w kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela i Michała Archanioła, a od 2000 roku był proboszczem nowo utworzonej parafii pod tym samym wezwaniem. Przez 15 lat był również dziekanem Dekanatu Lubawskiego.

Msza była nie tyle pożegnaniem, co podziękowaniem za ofiarną posługę Księdza Tadeusza. Przez lata spędzone w Lubawie zjednał sobie serca parafian, którzy tłumnie przybyli, by uczestniczyć w tej uroczystości. Ze łzami w oczach żegnali swojego proboszcza, który przez lata zdobył ich sympatię i zaufanie. Trzeba zaznaczyć, że oprócz budowania wspólnoty duchowej Ksiądz Tadeusz budował – remontował, również sam kościół oraz zespół przyklasztorny.

Sympatię do Księdza Tadeusza można było zauważyć w podziękowaniach, które były składane na końcu mszy. Wdzięczność za lata posługi kapłańskiej wyraziły wspólnoty parafialne, siostry zakonne, strażacy (których Ks. Breza był kapelanem), harcerze, służba liturgiczna oraz burmistrz Lubawy – Maciej Radtke, Przewodniczący Rady Miasta – Bolesław Zawadzki i dyrektor MOK – Zenon Paprocki.

„Było fajnie” tak zakończył swoje kazanie Ksiądz Breza. I za to, że rzeczywiście było „fajnie”, dziękujemy!

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top