Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Poszybowały wysoko

Poszybowały wysoko

Bardzo zróżnicowany poziom techniczny i artystyczny zaprezentowali uczestnicy trzeciej już edycji Jesiennych Zawodów Latawcowych o Puchar im. Jana Kowalkowskiego, które odbyły się na Stadionie Łazienkowskm Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie. Organizatorzy: OSiR i Szkoła Podstawowa w Lubawie przyciągnęli na bieżnię i murawę boiska ponad 50-osobową grupę dzieci i rodziców dumnie dzierżących rozmaite konstrukcje latawców. Najpowszechniej reprezentowane były klasyczne latawce płaskie, nie zabrakło też wyrafinowanych konstrukcji skrzynkowych i modeli w klasie “open” czyli kupionych – gotowych.

Mimo, ze te ostatnie fruwały najlepiej, wzrok przyciągały przede wszystkim własnoręcznie robione latawce płaskie, zdobione wzorami i kolorami dzięki pomysłowości ich twórców.Jurorzy wystawiający punkty za wrażenie artystyczne, rozwiązania techniczne i parametry lotu byli w swoich ocenach zgodni. Zdarzały się konstrukcje śliczne, ale niezbyt lotne. I odwrotnie, niepozorne, skromnie zdobione latawce potrafiły z kolei sprawnie wzbić się w powietrze i mimo niezbyt silnego wiatru popisywać stabilnym lotem.
Ostatecznie nagrody rzeczowe (kubki, gadżety i słodycze) i dyplomy trafiły do indywidualnych zwycięzców w kategoriach: latawce płaskie (3 miejsca), latawce skrzynkowe (2 miejsca) i latawce gotowe (open – 3 miejsca). Spośród latawców wystawionych przez poszczególne klasy szkoły im. Mikołaja Kopernika całą pulę nagród zgarnęli szóstoklasiści. Poza konkurencją wystąpiła przedszkolna grupa Kangurki, prezentując efektowny występ 4 latawców-nietoperzy.Dobrej zabawny nie zepsuł siąpiący momentami drobny deszczyk. Do kolejnych zawodów pozostał rok. Dość czasu, by przygotować piękny i niezawodny własny latawiec.

Materiał: OSiR Lubawa

Translate »
Scroll to top