Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Oświata » Pożegnanie wolontariuszek ze Stanów Zjednoczonych

Pożegnanie wolontariuszek ze Stanów Zjednoczonych

Pożegnanie wolontariuszek ze Stanów Zjednoczonych

30 maja w stołówce szkolnej lubawskiego gimnazjum odbyła się uroczystość pożegnania dwóch wolontariuszek ze Stanów Zjednoczonych – Angela Burkett i Olivia Hixon, które  przez ponad 4 miesiące przebywały w naszym mieście jako wolontariuszki i pomagały w lekcjach języka angielskiego w Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie.W spotkaniu podsumowującym ten okres uczestniczył z-ca burmistrza miasta Stanisław Kieruzel, przedstawiciel rodziców -Beata Łukaszewska, dyrektor Gimnazjum-Marek Borkowski, pani wicedyrektor- Ewa Kwiatkowska oraz nauczycielka języka angielskiego – Anita Witkowska-Szczepańska (koordynator działań  wolontariuszy  podczas ich pobytu w Lubawie).Delegacje poszczególnych klas dziękowały za wspólne spędzone chwile w szkole i pomoc w procesie edukacyjnym; każda z klas , w których Olivia oraz Angela prowadziły zajęcia (IA, IIA, IIB, IIC, IID, IIE, IIF, IIIB, IIIE) przygotowała małe upominki oraz życzenia. Praca wolontariuszy była niebywałą okazją do obcowanie z autentycznym językiem angielskim, przełamania barier językowych oraz kształtowania umiejętności płynnego wypowiadania się w tym języku.
W czasie tego pobytu spotkało Nas wiele ciepła, gościnności i serdeczności z Waszej strony. Byliśmy na każdym kroku zaskakiwani Waszą otwartością w kontaktach z nami. Dziękujemy dyrektorowi Markowi, że zechciał nas przyjąć do  szkoły, a pani Anicie Witkowskiej-Szczepańskiej za opiekę i ogromną pomoc w realizacji powierzonych nam zadań (  takimi słowami Olivia i Angela żegnały się z naszą szkołą).
Podziękowania kierujemy  do wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców, którzy zaangażowali sie w organizację pobytu Amerykanek w naszej szkole oraz w naszym mieście.

Materiał: Gimnazjum w Lubawie

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top