Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Rok pełen wyzwań

Rok pełen wyzwań

Rok pełen wyzwań

1. września dla „koperników”, tak jak dla uczniów wszystkich szkół w Polsce, zabrzmiał pierwszy dzwonek. Rozpoczął się rok szkolny, który dla społeczności lubawskiej Szkoły Podstawowej będzie wyjątkowy i trudny.

Uroczystość odbyła się w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ulicy Św. Barbary.

– Bezpieczna szkoła, to szkoła przyjazna uczniowi, dająca mu poczucie wartości, że jest ważny i jest podmiotem w tej szkole (…) Chciałbym, żeby nauczyciele czuli swobodę pracy, wiedzieli, że pracują po to, aby sprzedać jak najwięcej wiedzy i umiejętności uczniom – tak przywitał społeczność szkolną dyrektor Mirosław Kowalczyk.

W rozpoczęciu roku szkolnego tradycyjnie wzięli udział również zaproszeni goście: burmistrz Lubawy Maciej Radtke, jego zastępca Stanisław Kieruzel, radni Rady Miasta na czele z przewodniczącym Janem Sarnowskim oraz dyrektorzy i kierownicy miejskich jednostek organizacyjnych.

– Ten rok szkolny będzie rokiem wyjątkowym. Od prawie 50 lat nasza Szkoła przy ulicy Rzepnikowskiego nie przechodziła tak generalnego remontu, który spowodował, że musieliśmy budynek wyłączyć całkowicie z eksploatacji. Jest to rok przejściowy. Kiedyś ten remont musiał nastąpić, a przygotowania do niego trwały parę lat. Mówię tutaj nie tylko o stronie projektowej, ale także zgromadzeniu środków finansowych na przeprowadzenie tego remontu, bo na dzisiaj jest to pokaźna kwota prawie 12 milionów złotych i wszystkie te środki pochodzą ze źródeł zewnętrznych, a więc z naszych podatków nie dokładamy (na razie) żadnych pieniędzy – powiedział burmistrz Maciej Radtke.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top