Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sport i Rekreacja » “Sokoły” podsumowały 2013 rok

“Sokoły” podsumowały 2013 rok

“Sokoły” podsumowały 2013 rok

28 lutego Międzyzakładowy Ludowy Klub Sportowy „Sokół” podsumował 2013 rok. Sukcesy zawodników pozwalają stwierdzić, że miniony rok należy zaliczyć do udanych.
Lubawskie „Sokoły” działają już 16 lat. Dokładnie 8 stycznia 1998 roku zostali wpisani o rejestru Stowarzyszeń Kultury Fizycznej i Związków Zawodowych.
W spotkaniu sprawozdawczym wziął udział burmistrz – Maciej Radtke, dyrektorzy jednostek oświatowych, kulturalnych i sportowych oraz rodzice zawodników. Sprawozdanie z działalności klubu przedstawił prezes – Andrzej Kosecki. Spotkanie sprawozdawcze jest świetna okazją do podzielenia się sukcesami stowarzyszenia oraz nagrodzenia sportowych osiągnięć zawodników. Niepodważalnym dowodem osiągnięć sportowych naszego „Sokoła” z pewnością są wysokie miejsca w klasyfikacjach oceny sportu młodzieżowego, które prowadzone są przez Urząd Kultury Fizycznej i Sportu. W 2013 roku w tej klasyfikacji klub zgromadził 41 punktów, co daje im czołowe miejsce wśród wszystkich klubów sportowych w powiecie. Na ten wynik nasi zapracowali dobrymi startami w takich imprezach jak: Mistrzostwa Polski Juniorów (12pkt.), Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (15 pkt.), Puchar Polski, Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzieży (14 pkt.). Ten wynik dał „Sokołom” 891 miejsce na 3329 sklasyfikowanych klubów w Polsce. W klasyfikacji gmin, Lubawa zdobyła 106,5 pkt, co zaowocowało 239 miejscem na 889 sklasyfikowanych gmin.
Na takie wyniki w pocie czoła zapracowali zawodnicy. Największymi osiągnięciami w 2013 roku mogli pochwalić się Tomasz Ewertowski, Łukasz Wojdat, Filip Januszewski Filip Sosnowski, Kamil Bieniaszewski, Michał Zawadzki, Jakub Jarzembowski, Wiktor Kowalczyk, Kacper Łuczak, Patryk Rożentalski i Radosław Gajewski. Dla tych zawodników nagrody przygotował klub oraz sponsor – firma Szynaka – Meble.
Prezes poinformował również o dotacji z Urzędu Miasta Lubawa na funkcjonalizowanie Klubu. W 2013 roku osiągnęła ona najwyższą w stosunku do lat ubiegłych kwotę – 21.500 złotych. Na rok obecny w budżecie miasta dla zapaśników zarezerwowana jest kwota w wysokości 21.000 złotych. Podziękował również sponsorom, bez których klub nie mógłby się rozwijać i uczestniczyć w tylu zawodach.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top