Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Sto lat to za mało!

Sto lat to za mało!

Sto lat to za mało!

23. września w sali konferencyjnej im. Biskupa Andrzeja Ignacego Baiera w Lubawskim Centrum Aktywności Społecznej odbyła się uroczystość Jubileuszy Pożycia Małżeńskiego. W tym roku medalami od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostało odznaczonych łącznie 15 par, z których 13 świętowało Złote Gody, czyli 50 lat wspólnego życia, a dwie 60 lecie pożycia małżeńskiego, tzw. Diamentowe Gody.

Uroczystość rozpoczęła ceremonia wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanych na wniosek wojewody przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dekoracji dokonał burmistrz Lubawy Maciej Radtke w asyście Przewodniczącego Rady Jana Sarnowskiego oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marii Bulińskiej.

Diamentowe Gody obchodziły dwie pary, które przysięgę małżeńską składały w 1962 roku: Małgorzata i Mieczysław Olszewscy oraz Jadwiga i Władysław Jarzembkowie, natomiast Złote Gody, te pary które ślub zawarły w roku 1972: Helena i Tadeusz Krupowie, Elżbieta i Zbigniew Strużeńscy, Anna i Andrzej Rudniccy, Halina i Ryszard Żeromscy, Wiesława i Jerzy Olszewscy, Henryka i Eugeniusz Chodakowie, Barbara i Ludwik Wojtkiewiczowie, Bogumiła i Roman Wojtaszowie, Elżbieta i Adam Raszkowscy, Irena i Tadeusz Grzybińscy, Zofia i Tadeusz Marchlewscy, Irena i Roman Paproccy oraz Czesława i Józef Kamińscy.

Po tej wzruszającej części uroczystości przyszedł czas na trochę rozrywki i dobrego humoru. Spektakl słowno – muzyczny „Ach, to życie” w wykonaniu grupy teatralnej „A, Co?” działającej w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lidzbarku wywołał uśmiech, a zabawne perypetie małżeńskie przedstawione w widowisku nasi Jubilaci podsumowali stwierdzeniem „samo życie”.

Ostatnią i najsłodszą częścią świętowania był okolicznościowy tort, który wraz z kawą był idealnym towarzyszem do wspomnień oraz rozmów i pytań o bieżące sprawy dotyczące miasta.

Naszym Szanownym Jubilatom, życzymy jeszcze raz zdrowia i pomyślności, aby Jubileuszy było jeszcze bardzo dużo, a dobry los pozwolił na świętowanie ich w gronie najbliższych.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top