Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » UM Lubawa » Światowe Dni Młodzieży również w Lubawie

Światowe Dni Młodzieży również w Lubawie

Światowe Dni Młodzieży również w Lubawie

4 czerwca burmistrz Lubawy – Maciej Radtke wraz z dziekanem – ks. Marcinem Staniszewskim na zaproszenie biskupa toruńskiego – Andrzeja Suskiego wzięli udział w spotkaniu inaugurującym przygotowania do Światowych Dni Młodzieży Diecezji Toruńskiej, które – podobnie jak w innych diecezjach – odbędą się tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie przypadającymi na okres od 26 do 31 lipca  2016 roku. Szacuje się, że podczas ŚDM naszą diecezję odwiedzi około 10.000 pielgrzymów, z czego około 400 będzie miało zaplanowany kilkudniowy pobyt w Lubawie.
Na spotkaniu byli obecni przedstawiciele władz duchownych oraz świeckich z naszej diecezji.  Podczas spotkania została przedstawiona historia oraz idea Światowych Dni Młodzieży, młodzież z naszej diecezji podzieliła się własnymi przeżyciami podczas pobytu  na ŚDM w innych krajach. Na spotkaniu omówiono również wstępne założenia programowe i organizacyjne. Pobyt młodzieży w miastach naszej diecezji zaplanowany jest w dniach od 20 do 25 lipca 2016 r. W ciągu tych kilku dni pielgrzymi zgodnie z założeniami powinni poznać wartości regionalne związane z kulturą, sportem, wiarą, nauką oraz rodziną. Za całokształt działań w danym regionie będzie odpowiadał specjalny zespół osób składający się z pracowników urzędu, jednostki kultury, oświaty oraz lokalnych parafii.
– To wydarzenie powinniśmy traktować nie tylko w kategoriach religijnych, ale również społecznych. Obecność młodych osób z innych krajów to z jednej strony okazja do poznania innej kultury, z drugiej możliwość promocji naszego miasta. Pamiętajmy, że w 2016 roku będziemy obchodzili 800 rocznicę Lubawy oraz przyjęcia chrześcijaństwa na tych terenach. Paręset osób, które będą przebywać przez parę dni na naszym terenie, chcielibyśmy ugościć w domach lubawskich rodzin, tak, by wymiana doświadczeń wzbogaciła życie zarówno gości, jak i mieszkańców. Drugą ważną kwestią będzie powołanie sztabu wolontariuszy, którzy będą służyć pielgrzymom pomocą. Jesteśmy przekonani, że i w tej kwestii młodzież nas nie zawiedzie. – mówi burmistrz Maciej Radtke.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top