Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego

Święto Wojska Polskiego

Takiego wydarzenia w Lubawie jeszcze nie było. Teren Ośrodka Sportu i Rekreacji 13. sierpnia był najbezpieczniejszym miejscem w całym województwie, a to za sprawą najnowocześniejszego ciężkiego sprzętu i przede wszystkim żołnierzy obecnych na Pikniku Wojskowym pod hasłem „Silna Biało – Czerwona”.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz 16 Pomorską Dywizję Zmechanizowaną z okazji Święta Wojska Polskiego, które przypada 15. sierpnia w rocznicę zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku, dlatego oficjalnego otwarcia dokonał jej dowódca generał brygady Wojciech Ziółkowski, a do uczestników Pikniku kilka słów skierowali również obecni parlamentarzyści: senator RP Bogusława Orzechowska, posłowie na Sejm RP Zbigniew Babalski i Robert Gontarz, a także wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka. Na scenie towarzyszyli im: burmistrz Lubawy Maciej Radtke wraz ze swoim zastępcą Sławomirem Jamrożym.

W ramach wydarzenia odbyły się pokazy statystyczne sprzętu, w który wyposażona jest polska armia. Podczas Pikniku można było zapoznać się z urządzeniami treningowymi, takimi jak “CYKLOP” czy “CZANTORIA”. Dla najmłodszych atrakcją był robot i jego saperska ścieżka. Odwiedzający Piknik mogli także zobaczyć, jak wygląda Armatohaubica K-9, Czołg K-2, Poprad, KTO RAK, MRAP, KRAB czy WR40 Langusta. Można też było nawiązać bezpośredni kontakt z żołnierzami oraz uzyskać informację o rekrutacji do wojska na licznych stoiskach promocyjnych. Zainteresowani mogli zapoznać się z budową wozów bojowych oraz spróbować swoich sił np. w strzelaniu do celu. Nie zabrakło występów artystycznych oraz animacji dla najmłodszych. Pomimo żaru, który „lał się z nieba” wielu amatorów polowej kuchni skosztowało grochówki, którą gościnnie częstowali żołnierze. Na zakończenie Pikniku dla chętnych uruchomione zostało kino pod chmurką, w którym wyświetlony został polsko -bułgarski dramat wojenny „Karbala”.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top