Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Szlakiem lubawskich świątyń

Szlakiem lubawskich świątyń

Szlakiem lubawskich świątyń

Kolejna wycieczka z cyklu ,,Lubawa znana i nieznana” wiodła szlakiem lubawskich świątyń. Tradycyjnie już mimo pogody, która nie zachęcała do wycieczki na lubawskim rynku pojawiła się duża ilość miłośników Lubawy i jej zabytków.
Spacer rozpoczęliśmy od maleńkiego ale przepięknego i niezwykle urokliwego kościoła pw. św. Barbary. Następnie przeszliśmy do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła gdzie oprócz podziwiania przepięknych stropów kościoła uczestnicy wycieczki wysłuchali opowieści o biskupie Chrapickim i miejscu jego pochówku, biblii Gutenberga oraz burzliwych losach kościoła w XIX I XX wieku.
W tym miejscu serdeczne podziękowania dla ks. dr. dziekana Marcina Staniszewskiego za pomoc w organizacji wycieczki.
Ostatnim etapem naszej wycieczki była lubawska fara czyli kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Anny. O tej świątyni można opowiadać godzinami o jej ołtarzach, biskupich nagrobkach czy kaplicy Mortęskich. My mieliśmy tylko pół godziny i wystarczyło to by przedstawić podstawowe informacje o tej świątyni. Bardzo serdecznie dziękuję p. Krzysztofowi Wiecierzyckiemu za pomoc w przedstawieniu informacji o farze. Ciekawostka na koniec/informacja dzięki p. Krzysztofowi/ w farze pochowani są-gdzie nie wiadomo- rodzice Krzysztofa Kupnera.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top