Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » Uniwersytet Trzeciego Wieku inaugurował rok akademicki!

Uniwersytet Trzeciego Wieku inaugurował rok akademicki!

Uniwersytet Trzeciego Wieku inaugurował rok akademicki!

Pierwszego października, tak jak na wielu uczelniach w całej Polsce, tak i na naszym lubawskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, zabrzmiał pierwszy dzwonek. Na inaugurację roku akademickiego zostały zaproszone osoby, które do tej pory wykazały chęć uczestniczenia w zaproponowanych zajęciach oraz wszyscy seniorzy zainteresowani inicjatywą. Na uroczystość przybyło łącznie ponad 50 osób.

Uroczystego otwarcia roku akademickiego dokonali: burmistrz miasta Maciej Radtke, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Zenon Paprocki oraz profesor Kazimierz Grążawski – wykładowca historii regionalnej na naszym Uniwersytecie. Studentom wręczono legitymacje studenckie i indeksy oraz harmonogram zajęć na cały październik. W październiku organizatorzy zachęcają do udziały w takich zajęciach, jak: historia powszechna (prof. Roman Jurkowski), historia regionalna (prof. Kazimierz Grążawski), film i literatura (Alina Kosecka), kosmetologia (Ewa Sadowska), rękodzieło (Anna Deka) oraz zajęcia gimnastyczne (Beata Zielińska). Lista zajęć jest elastyczna i będzie dostosowywana do indywidualnych zainteresowań i potrzeb uczestników.
Na koniec uroczystości dla wszystkich był smaczny poczęstunek – tort, a burmistrz życzył wszystkim studentom powodzenia w całym roku akademickim.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top