Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Kultura » “Wałęsa. Człowiek z nadziei” od jutra w Kinie Pokój!

“Wałęsa. Człowiek z nadziei” od jutra w Kinie Pokój!

“Wałęsa. Człowiek z nadziei” od jutra w Kinie Pokój!

Od piątku, tj. 15 listopada przez cały tydzień  o godzinie 20.00 będzie wyświetlany w Kinie Pokój film “Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Film jest trzecią części cyklu Wajdy, dwie pierwsze to: “Człowiek z marmuru” (opowiadający o przodowniku pracy Mateuszu Birkucie), “Człowiek z żelaza” (kontynuacja pierwszej części).

Zdobywca Oscara Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Reżyser wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę. To opowieść o mężu, ojcu, prostym robotniku, który wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności. “Wałęsa. Człowiek z nadziei”
to opowieść o czasie, w którym walka ta zwiastowała zmiany w całej Europie i pozwalała odważniej spojrzeć w przyszłość. To historia człowieka, który nie tracił nadziei.Dobra obsada aktorska, w której znaleźli się: Więckiewicz, Grochowska, Zamachowski, Baka czy MaciejStuhr, stworzy klimat “tamtych wydarzeń”.

Ceny biletów: Bilet normalny (2D) – 13 zł. Bilet ulgowy (2D)- 11 zł.

Szczegóły filmu: http://www.filmweb.pl/film/Wałęsa.+Człowiek+z+nadziei-2013-608184
Bilety dostępne do zakupu na: https://ekobilet.pl/mok-lubawa

7562931.3Materiał: Kino Pokój w Lubawie

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top