Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » Witaj Szkoło i witajcie w Szkole

Witaj Szkoło i witajcie w Szkole

Witaj Szkoło i witajcie w Szkole

Wakacje były o trzy dni dłuższe i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika spotkali się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 4. września w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Św. Barbary.

– Uczniowie. W swojej pracy kierujemy się tym, by mieszkańcy Lubawy czuli się jak w domu. Zależy nam na tym, byście się tak również czuli w swojej szkole. Mam do Was ogromną prośbę. Chciałbym byście uszanowali tę szkołę i dbali o nią, jak o rodzinny dom. Remont kosztował bardzo dużo pracy wielu osób, za co wszystkim bardzo dziękuję. Pamiętajcie, że uczycie się tylko dla siebie, nie dla ocen ani dla swoich rodziców, a wiedza zdobyta dzisiaj zaprocentuje w przyszłości. Nie martwcie się. Już za 10 miesięcy wakacje – zwrócił się do uczniów zastępca burmistrza Sławomir Jamroży.

Słodki pierwszy dzień szkoły

Klasy I-IV przywitały się ze zmodernizowanym budynkiem Szkoły przy ulicy Rzepnikowskiego następnego dnia, a pierwsze trudy nauki miały osłodzić cukierki rozdawane przez burmistrza Lubawy Macieja Radtke oraz jego zastępcę Sławomira Jamrożego. W taki sympatyczny sposób były przywitane również oddziały zerówkowe Przedszkola Miejskiego, które także są zlokalizowane w tym obiekcie. Mała rzecz, a cieszy i nawet zmieszane nową sytuacją dzieci po takim powitaniu przekraczały drzwi placówki z uśmiechem na twarzy. Cukierek to tylko słodki akcent tego dnia, prawdziwe emocje wzbudzał wyremontowany obiekt.

Powitanie pierwszaków

Tradycyjnie w sposób szczególny były przywitane dzieci rozpoczynające naukę szkolną. Przygotowane dla nich zostały skromne podarunki, w skład których wchodził worek na kapcie, gra logiczna, puzzle z herbem Lubawy, ołówek z zabawką i słodki poczęstunek. Takie to oto upominki zostały wręczone każdemu pierwszakowi, a naszych szkolnych nowicjuszy z prezentami odwiedzili burmistrz Maciej Radtke wraz z zastępcą Sławomirem Jamrożym, przewodniczący Rady Miasta Lubawa Jan Sarnowski oraz przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Miasta Anna Tańska.

Ten mały gest wywołał wiele radości u dzieci. Drodzy Pierwszacy! Nie bójcie się. Szkoła to przygoda, którą właśnie rozpoczęliście.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top