Korzystanie z serwisu oznacza akceptację polityki plików cookies | Zgadzam się –>
Tu jesteś: Home » Wiadomości » UM Lubawa » Wizyta delegacji w Sławsku

Wizyta delegacji w Sławsku

Wizyta delegacji w Sławsku
W dniach od 1 do 4 sierpnia br. delegacja z Lubawy odwiedziła miasto partnerskie Sławsk w obwodzie kaliningradzkim. W skład delegacji weszli burmistrz – Maciej Radtke, zastępca burmistrza – Stanisław Kieruzel oraz radni Rady Miasta na czele z przewodniczącym – Bolesławem Zawadzkim.
Podczas swojej krótkiej wizyty delegacja miała okazję zwiedzić miasto oraz ocenić zmiany, które w nim zachodzą. Delegaci odwiedzili między innymi lokalne przedszkole, bibliotekę, redakcję Sławskich Nowości oraz muzeum. Budynki przedszkola oraz biblioteki przeszły w ostatnim czasie generalny remont. Obiekt przedszkola został gruntownie przebudowany i mógł zachwycić swoją funkcjonalnością. Wizyta w przedszkolu była też dobrą okazją do poznania systemu oświatowego kształcenia najmłodszych dzieci oraz porównania go do obowiązującego w naszym kraju. Wyremontowana z kolei biblioteka zaskoczyła odnowionym i estetycznym wnętrzem oraz dużą powierzchnią użytkową, która została zagospodarowana nie tylko na pomieszczenia biblioteczne i czytelnicze, ale również na dwie sale konferencyjne.
Delegacja odwiedziła również wyremontowaną redakcję gazety „Sławskie Nowości”, które ukazują się trzy razy w tygodniu oraz lokalne muzeum, szczycące się dużym bogactwem eksponatów pochodzących z różnych epok. Warto zaznaczyć, że wszystkie przedmioty pochodziły od sławczan, którzy w ramach darowizny przekazali je muzeum.

Komentarze

Komentarze

Translate »
Scroll to top