XIII zwyczajna sesja Rady Miasta Lubawa
17 stycznia odbyła się XIII zwyczajna sesja Rady Miasta Lubawa. Radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia dla osób bezdomnych. Uchwała określa wysokość ewentualnej partycypacji w kosztach podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w zależności od uzyskiwanego przez nich dochodu.
Rada przyjęła okresowy Raport Burmistrza Miasta Lubawa z realizacji „Programu Ochrony Środowiska Miasta Lubawa”. Program jest narzędziem realizacji polityki ochrony środowiska zbieżnej z założeniami najważniejszych dokumentów strategicznych i programowych gminy. Określa obszary, kierunki interwencji i zadania służące poprawie stanu środowiska i bezpieczeństwa ekologicznego mieszkańców. Burmistrz Miasta Lubawa jest zobowiązany dokonywać oceny realizacji programu i przygotowywać raporty z wykonywania programu i przedstawić je Radzie Miasta.
Radni wyrazili zgodę na udzielenie pomocy finansowej w kwocie 2.030 złotych Samorządowi Województwa Warmińsko – Mazurskiego z przeznaczeniem na realizację zadań związanych z finansowaniem Biura Regionalnego Województwa w Brukseli.
Podczas sesji Rada Miasta zdecydowała o nadaniu nazw trzem ulicom. Droga wewnętrzna, będąca sięgaczem do ulicy Sadowej, będzie nosiła nazwę Porzeczkowej, natomiast w powstającym przy ulicy Kopernika (obok Zalewu) osiedlu domków jednorodzinnych będą funkcjonować ulice Jesionowa i Dębowa.
Uchwałą Rady Miasta określono średnie ceny jednostki paliwa w Gminie Miejskiej Lubawa. Dotyczą one zwrotu kosztów przewozu dzieci niepełnosprawnych rodzicom lub opiekunom prawnym dowożącym je do ośrodka opiekuńczego, bądź szkolnego. Ceny paliwa ustala się po uprzednim rozeznaniu przeprowadzonym w lokalnych stacjach.
Rada Miasta ustaliła także stawki dotacji przedmiotowej dla samorządowego zakładu budżetowego – Ośrodka Sportu i Rekreacji – na 2020 rok. Radni przyjęli również sprawozdania z wykonania zadań przez Radę i jej Komisje, wynikające z planów pracy za rok 2019.